Koronavirüs nedeniyle tatil alışkanlıkları yavaş yavaş değişmeye başladı. Gezi planlarının artık sosyal mesafe kurallarına göre şekillendiği bu dönemde daha güvenli ve izole tatil arayışında olanlar için gidilebilecek en güvenli ülkeler listesini araştırdık. İşte detaylar:

İngiliz gazetesi Daily Express, Koronavirüs tehdidi açısından en güvenli tatil ülkelerinden bazıları yayınlandı. Yayınladığı haritada, Türkiye'de yeşil, hatta güvenli ülkeler arasında  yer alırken en riski ülkeler arasında ise; Çin, Japonya ve Tayland gibi ülkeler yer almaktadır. Dünyanın en turistik yerlerinde görülen vaka artışlarından dolayı korkan gezginler, daha güvenli tatil rotaları arayışına girdi. İşte tatilini yurtdışında geçirmek isteyenler için keyfini çıkarabileceğiniz güvenli tatil rotaları:

İZLANDA

Avrupa seyahatlerinin en önemli noktalarından biri olan İzlanda, Korona'dan sonra gidilecek en güvenli ülkeler arasına girdi. Muhteşem doğa manzaraları bulunan şelaleleri, termal suları, tarihi yapıları ve baş döndüren güzellikteki Kuzey Işıklarıyla hayranlık uyandıran bu ülkede görmeniz gereken çok yer bulunuyor. Soğuk iklime sahip İzlanda şifalı sularıyla da turistlerin oldukça ilgini çekiyor.

İSVİÇRE

Alp'lerin eteklerinde yer alan doğası ve kültürüyle dağ tatillerinin vazgeçilmezi olan İsviçre aynı zamanda tarihiyle şehrin en köklü mimari eserleri de içinde barındırıyor. Kayak merkezleri, yemyeşil ormanlarında bulunan yürüyüş parkurları gibi birçok seçeneği içinde barındıran dünyanın en önemli turizm bölgeleri arasında yer almaktadır.

FİNLANDİYA

Baltık denizinde kıyısında yer alan Finlandiya dünyanın en yaşanılabilir olma özelliğinin yanı sıra en güvenli tatil rotalarından biri olarak yer alıyor. Muhteşem doğa güzellikleri, şehir parkları, tarihi yapılarıyla ve kuzey ışıklarıyla şahane bir tatil geçirmek isteyenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri.

GRÖLAND

Atlantik okyanusunda yer alan Gröland, en soğuk ülkeler arasında yer alıyor. Çok soğuk olmasına rağmen masalsı bir yolculuk yapmak isteyen gezginlerin tercih ettiği yerlerden biri. Vahşi yaşamı, eşsiz doğası, kaplıcaları, buzullarıyla ve Eskimo kültürünü hala taşıyan büyüleyici bir ülke Gröland. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken yerlerden.

TÜRKİYE

En güvenilir ülkeler arasına giren Türkiye de görülmesi gereken birçok yer bulunuyor. Tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış ve konumuyla önemli bir yerde yer alan Türkiye'nin muhteşem güzelliklerinden olan Nevşehirde Kapadokya'da bulunan Peri bacalarını, Denizli'de bulunan Pamukkale travertenlerini, Fethiye'de yer alan dünyanın en güzel sularına sahip Ölüdeniz'i ve muhteşem doğasını keşfedebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Jogger pantolon nedir? Jogger pantolonlar için kombin önerileri

BİR YORUM YAPIN 0