Genç doktor kanserle umut dolu mücadelesinin güncesini tutuyor

12 Ekim 2020, 10:22
Genç doktor kanserle umut dolu mücadelesinin güncesini tutuyor

Tiroit kanseri olduğunu öğrenmesinin ardından hastalığa karşı verdiği büyük mücadeleyi kazanan Dr. Kübra Akay, bu süreçte yaşadıklarını sosyal medya hesaplarından paylaşarak diğer hastalara ilham olmaya çalışıyor.

Mezuniyetine kısa bir süre kala tiroit kanseri olduğunu öğrenen Dr. Kübra Akay, kansere karşı verdiği mücadelesinde yaşadıklarını gün gün sosyal medya hesaplarından paylaşarak, benzer durumda olan kişilere örnek olmaya çalışıyor. Genç Doktor, henüz 4 yaşındayken hacdan yeni gelen dedesinin, abdest aldığı sırada kalp krizi geçirmesi ve yakınlarında ilk müdahaleyi yapacak kimsenin bulunmaması nedeniyle gözlerinin önünde hayatını kaybetmesinin ardından doktor olma hayali kurmaya başladı.

Akay, yıllarca hem dedesinin gözü önünde ölmesinin acı hatıraları hem de insanlara faydalı olabilmenin umudu içinde çalıştı ve başarılı bir eğitim hayatına sahip oldu. Üniversite sınavında İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Akay, zorlu tıp eğitimi boyunca hayallerinden bir gün bile vazgeçmedi.

Akay, bir sonraki hafta nodülün türünü tespit etmek için patoloji laboratuvarına gitti ve hayatını değiştiren "kanser teşhisini" öğrendi. Yaşadığı ilk günleri "Yeni bir hayata geçişi iliklerime kadar hissettim." şeklinde anlatan Akay, teşhisi öğrendikten sonra yaşadığı tüm süreçleri sosyal medya hesaplarından anlatmaya başladı. Dünyada her yıl milyonlarca insanın hayatını değiştiren "çağımızın hastalığı" olarak tanımlanan kansere karşı ilham veren bir mücadele sergileyen Akay'ın paylaşımları büyük beğeni aldı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar