Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisinin çekildiği Gedelli nerede?

01 Mayıs 2021, 22:27
Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisinin çekildiği Gedelli nerede?

TRT 1'in yeni dizisi Gönül Dağı ilk bölümüyle izleyiciyle buluştu. İlk bölümden tam not alan Gönül Dağı dizisinin nerede çekildiği de merak konusu oldu. Bozkır'da yaşayanların hayatını anlatan Gönül Dağı dizisi ekrana yansıttığı eşsiz güzellikleriyle hayranlarını etkilemeye devam ediyor. Peki Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisinin çekildiği Gedelli nerede? işte yanıtları...

17 Ekim 2020 Pazar akşamı TRT 1 ekranında seyirciyle buluşan Gönül Dağı dizisi, tanıtımları yapılan dizinin yapımcılığını Köprü Film üstleniyor. Tanıtımlarının ardından ilgi gören Gönül Dağı dizisi fragmanlarda yılkı atları, bozkır toprakları görsel şölen sunuyor. İzleyenleri duygulandıracak hikayelerle ekranlara gelecek Gönül Dağı dizisi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan'ın başrollerinde yer aldığı iddialı yapım, Mustafa Çiftçi'nin hikayelerinden senaryolaştırıldı.

TIKLA OKU:GÖNÜL DAĞI DİZİSİ DİLEK'İ GÜLSİM ALİ İLHAN KİMDİR?

GÖNÜL DAĞI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Sevdiklerine kavuşamayan aşıkların, savurduğu taşlarla kol kanat gerenlerin hikayelerinin anlatıldığı Gönül Dağı dizisi; düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali yılkı atlarıyla izleyenlere adeta görsel şölen sunacak.

Gönül Dağı dizisinin çekimleri, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Dizide görünen Gedelli köyü, günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Senaryoda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
20 Yorum Var
 • Mehmet incedere 19 saat önce Şikayet Et
  Bu vatan bizim gedelli de bizim 66 Yozgat Eskipazar da bizim bir niğdeli ve edikli li olarak diz müthiş Eskişehir Sivrihisar da çok mükemmel ne güzel örf ne güzel anane ne güzel kültür dizi si allah razı olsun bu projeyi hayata geçirenler e emek verenlere bize böyle gelin gadasını aldıklarım
  Cevapla
 • erce 1 ay önce Şikayet Et
  66 ne alaka 51 olmalıydı bir Niğdeli olarak üzüldüm dizide yozgatla ilgili ne var acaba
  Cevapla
 • Hasan 2 hafta önce Şikayet Et
  Evet şimdi söylüyorum. Dizi "Bozkırda 66" hikayelerinden senaryolaştı. Dizi bir Yozgat hikayesidir. Şu konuya da açıklık getiriyim. Sefer ilçeye gitmek içinEskipazar, Eskipazar.. diye dolmuş durağında seslenir. Eskipazar Yozgatın bir mahallesidir. Hikayede mekan olarak Yozgat Çamlık Eskipazar mahallesi ve Yozgat'ın bir kasabasinda geçiyor. Gedelliyi öylesine koydular.
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bu yazı tamamen gerçek dışıdır. 1. Eserin yazarı, konuyu kendi memleketi olan Yozgat Bozkır ında kaleme almıştır. 2. Niğde ilindeki Gedelli köyü ile konunun alakası yoktur. 3. Sivrihisar ın Gedelli adlı bir kırsalı yoktur. Bir Sivrihisarlı olarak yazıyorum bunu
  Cevapla
 • SAİT 4 hafta önce Şikayet Et
  Dizi sonunda sivrihisar belediyesine teşekkür yazısı geçiyor
 • oğuzcan 1 ay önce Şikayet Et
  film çok ğüzel her anlamda dediginiz gibi film yönetmeni yozgatlı onun için araçların plakası bile 66 duyduguma gore yozgat ili çekim için uygun değil diye biliyorum ayrıca gedelli niğdenin ulukışla ilcesine bağli bir koý vs. mahalle sivrihisar eskisehire bağli ama eskisehirede uzak bir mevki ama dizi sivrihisarda çekiliyor değil mi sivrihisarli iseniz ?
 • Bülent 2 ay önce Şikayet Et
  Dizi çok güzel ama yerinde çekilse daha iyi olurdu
  Cevapla
 • cagan 2 ay önce Şikayet Et
  66 plaka ne alaka anlamadım.sıvrıhısarda cekılıuo ama dızı.onu merak edıyorum
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Sivrihisar ne alaka diyeceksin. Yozgat hikayelerinden senaryolaşan bir diziyi Sivrihisar'da çekiyorlar. Ayrıca "Bozkır" Yozgat'ın sembolleşmiş değeridir. Bozkır'ı Eskişehir olarak tanıtıyorlar. Yozgat'ın maneviyatına saygı gösterilmesini istiyoruz. Her ilin kendine has bir sembolü vardır.
Yorumların Tümünü Okuyun