Pamir Pekin'in hastalığı nedir? Pamir Pekin için istenen tedavi parası toplandı!

21 Kasım 2020, 08:35
Pamir Pekin'in hastalığı nedir? Pamir Pekin için istenen tedavi parası toplandı!

Uzun süredir tedavisi için yardım kampanyası düzenlenen Pamir Pekin adlı bebek için toplanmak istenen paraya ulaşıldı. Sürenin dolmasına çok az bir süre kalan müjdeli haber, Pamir için çağrıda bulunan herkesi sevindirdi. Peki Pamir Pekin bebeğin hastalığı nedir? Pamir Pekin bebek nasıl tedavi olacak?

Ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundukları, Amerika'da görebileceği tedavi için toplamda 2.132.000 Euro'ya ihtiyaç duyulan Pamir Pekin için gerekli olan tedavi parası toplandı. SMA Tip - 1 hastalığıyla mücadele eden Pamir bebeğin tedaviye başlayabilmesi için gereken sürenin dolmasına sadece 11 gün kalmıştı. % 10'luk orana tekabül eden eksik kısa sürede tamamlandı. Müjdeli haberi ailesi, sosyal medya hesaplarından duyurdu. Yapılan açıklamada Pamir Pekin bebek için bundan sonra işleyecek olan süreç de aktarıldı:

'Birlikten Pamir Doğdu! Şükürler olsun ki bu cümleyi kurabiliyoruz.... Hepinize binlerce kez teşekkür ederiz. Mutluluğumuz tarif edilemez... Pamir Amerika yolcusu. Evet doğru duydunuz Amerika. Kampanyamızda sonlara yaklaşırken ve Macaristan ile prosedürleri başlatmışken öğrendik ki ilacı uygulama zamanları Ocak ayına sarkabilirmiş.

Bizi çok bekletecekleri için biz de hemen başka hastane arayışına girdik ve Bostan Children's Hospital ile görüşmeye başladık. 3-4 gün içinde tüm görüşmelerimizi yaptık ve Pamir'i hemen kabul ettiler. Göğüs doktorumuz ile de görüştük. Uçakta bibap cihazı takabileceğini, bir sıkıntı yaşamayacağını söyledi. Hala çok şaşkınız ve çok mutluyuz. Şimdi hızlıca işlemleri başlatıp, kısmet ise Aralık ayının ilk haftası Boston'da olmayı planlıyoruz. Hepinizi çok ama çok seviyoruz.'

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar