İstanbul Yapı Kredi Kültür Sanat nerede, ücretsiz mi? Yapı Kredi Kültür Sanat ziyaret saatleri

03 Mart 2021, 09:16
İstanbul Yapı Kredi Kültür Sanat nerede, ücretsiz mi? Yapı Kredi Kültür Sanat ziyaret saatleri

İstanbul'un en dikkat çekici sanat merkezlerinden olan Yapı Kredi Sanat Merkezi'nde birbirinden farklı etkinlikler düzenleniyor. Bu sebeple de merkez oldukça ilgi görüyor. Merkezi bir konumda bulunan Yapı Kredi Kültür Sanat ile ilgili sıklıkla ziyaret saatleri ve ücretsiz olup olmadığı yönünde aramalar yapılıyor. Peki Yapı Kredi Kültür Sanat nerede, ücretsiz mi? Merkezin ziyaret saatleri kaç? İşte yanıtı.

Açılış tarihi olan 1992 yılından bu yana Beyoğlu'nda sanatsal ve kültürel çalışmalara yer veren Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi, muadillerine kıyasla en çok merak edilip ziyaret edilen yapılardandır. İçerisinde Vedat Nedim Tör adını taşıyan bir müze de bulunduran merkez içerisinde bulunan bu alan, haftanın her günü ziyaret edilebiliyor. Müzenin içerisinde; varlığını çeşitli yüzyıllarda göstermiş olan uygarlıkların kullanmış oldukları sikke, tespih, etnografik eserler ve madalya koleksiyonları yer almaktadır. Vedat Nedim Tör, bankanın kuruluşundan 1977 yılına kadar kurumun kültür ve sanat etkinliklerini düzenleyen kişiydi.

Merkez içerisinde sergi salonları, atölye çalışmaları, kitabevi, yayınevi, araştırma yapabilme imkanın bulunduğu kütüphane ve etkinlik salonları bulunmaktadır. Merkez ile ilgili merak edilen soruların yanıtları ise sırasıyla şöyledir:

YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT NEREDE

Yapı Kredi Kültür Sanat'ın açık adresi şu şekildedir: Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi No: 161, 34433, Beyoğlu / İstanbul

YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT ZİYARET SAATLERİ

Hafta sonları kapalı olan merkez, hafta içleri ise sabah 10:30 ila akşam 18:30 arasında açıktır.

YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT ÜCRETSİZ Mİ?

Kültür ve Sanat Merkezi'nin girişi ve içerisinde düzenlenmekte olan tüm etkinlikler her zaman ücretsizdir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar