Somondan döner yapan Tokatlı usta, taleplere yetişemiyor

04 Mart 2021, 21:29
Somondan döner yapan Tokatlı usta, taleplere yetişemiyor

Tokat'ta tam 15 yıldır lokanta işleten bir esnaf, müşterilerine farklı lezzetler tattırmak için somon balığından döner yaptı. Yeni lezzete ilgi arttı.

Tokat'ta yaşayan bir esnaf, farklı bir lezzet için yerli somon balığından döner yapmaya başladı. Almus ilçesindeki balık çiftliklerinde yetiştirilen ve Avrupa ülkeleri Almanya, Hollanda ile Asya ülkeleri Japonya, Çin ile Orta Doğu ülkelerine ihraç edilen balıklar, kent merkezindeki bir lokantada döner olarak satılmaya başladı.

Girişimci esnaf, "Somon balıklarımız Almus ilçesinden tüm dünyaya, Avrupa ülkelerine ihracat ediliyor. Biz de buna sahip olduğumuz için neden dönerli yapmayalım dedik. Yöresel mutfak olarak zengin bir ile sahibiz. Bundan dolayı da balığın dönerini de yapmaya karar verdik. Çok güzel oldu, bayağı bir talep gördü. Tadına bakanlar devamı olacak mı diye soruyor, tekrar istiyor." dedi.

Balık dönerin tadına bakan müşterilerden biri ise, "Şu ana kadar yediğim lezzetlerin arasında en güzeli. Biz somon balığını sürekli yiyoruz ama dönerde farklı tat ortaya çıkmış. Herkese tavsiye ediyorum. Farklı bir lezzet ortaya çıkmış." diye konuştu.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar