Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli konusu nedir? Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli oyuncuları

02 Nisan 2021, 21:38
Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli konusu nedir? Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli oyuncuları

TRT 1 Ramazan ayı hazırlıklarına başladı. Türk mutasavvıf ve şair olan Hacı Bayram Veli'nin hayatını anlatacak kıs bir dizi ekranlara getirecek. Türk edebiyat tarihinde önemli isimlerden biri olan Hacı Bayram Veli'nin hayatını yansıtacak olan dizide başarılı oyuncular Burak Sevinç ve Almila Ada yer alacak. Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli konusu nedir? Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli oyuncuları

Diriliş Ertuğrul ve Aşkın Yolculuğu: Yunus Emre dizileriyle seyirciyi ekranlara kitleyen Tekden Film şirketinden dev bir proje daha geliyor. Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli dizisiyle Ramazan aylarında evlere konuk olacak Tekden yapım şirketi dizide yer almak için son yıllarda büyük çıkış yapan Burak Sevinç ile anlaştı. Burak Sevinç'in partneri ise genç oyuncu Almila Ada olacak. Dizinin yönetmen koltuğuna Kamil Aydın oturdu. Dizinin çekimleri Ramazandan önce tamamlanacak. Ramazan'ın ilk günü itibaren ekranlara gelecek. 

hacı bayram veli

AŞKIN YOLCULUĞU: HACI BAYRAM VELİ OYUNCULARI

BURAK SEVİNÇ

İlk olarak Enbe Orkestrasında solist olarak tanınan Burak Sevinç, oyunculuktaki başarısını ise Söz dizisiyle kanıtladı. Bunun aynı sıra Leke dizisinde yer alan oyuncu artık aranan yüz olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Kırmızı Oda dizisindeki karakteriyle ekranlara veda etmişti. Şimdi ise  Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli projesinde yer alacak.

BURAK SEVİNÇ

ALMİLA ADA

Rusya'da yaşayan oyuncu Almila Ada üniversiteyle beraber İstanbul'a yerleşir. Mimar Sinan Bale bölümünden mezun olan oyuncu ilk olarak Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde yer aldı. Yıldızı parlayan oyuncu Adı Efsane projesinde ise başrol oynamıştı. 1994 doğumlu genç oyuncu şimdilerde Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli'de yer alacak.

almila ada

AŞKIN YOLCULUĞU: HACI BAYRAM VELİ'NİN KONUSU NEDİR?

1352 yılında Ankara'nın Çubuk ilçesinde doğan Hacı Bayram Veli zengin ilmi birikimi sayesinde adını hızla Anadolu'da duyurdu. Sultan 2. Murad'ın isteği üzerine Camilerde vaiz verdi. Somuncu baba olarak bilinen Hamideddin-i Veli'nin tanışmayı istediği isimlerden biri olan Hacı Bayram Veli Bayramiyye Tarikatı'nın kurucu ismidir. Türk tarihi ve edebiyat tarihine katkılarının yanı sıra medreselerde öğrenci yetiştiren büyük bir Alim olarak kabul edildiğinden hayatı birçok kişiyi etkilemiştir. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar