Türk mutasavvıf ve şair olan Hacı Bayram Veli'nin hayatını anlatacak 'Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli' dizisi için çalışmalar devam ediyor. Hacı Bayram Veli'nin hayatını yansıtacak olan dizide başarılı oyuncular Burak Sevinç ve Almila Ada yer alacaktı. Ancak kadroda son dakika değişikliği yaşandı. Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli konusu nedir? Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli oyuncuları

Diriliş Ertuğrul ve Aşkın Yolculuğu: Yunus Emre dizileriyle seyirciyi ekranlara kilitleyen Tekden Film şirketinden dev bir proje daha geliyor. Hacı Bayram Veli'nin hikayesini anlatacak olan Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli dizisinde son yıllarda büyük çıkış yapan Burak Sevinç ile genç oyuncu Almila Ada'nın rol alacağı kesinleşmişti. Dizinin yönetmen koltuğuna Kamil Aydın'ın oturacağı da belirtilmişti. Hazırlıkları devam eden dizide başrol oyuncusunda büyük bir değişim yaşandı.

hacı bayram veli

AŞKIN YOLCULUĞU: HACI BAYRAM VELİ OYUNCULARI

BURAK SEVİNÇ

İlk olarak Enbe Orkestrası'nda solist olarak tanınan Burak Sevinç, oyunculuktaki başarısını Söz dizisiyle kanıtladı. Bunun yanı sıra Leke dizisinde yer alan oyuncu artık aranan yüz olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Kırmızı Oda dizisindeki karakteriyle ekranlara veda etmişti. Şimdi ise  Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli projesinde yer alacak.

BURAK SEVİNÇ

SENA ÇAKIR

1994 yılında Balıkesir'de dünyaya geldi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu. 2016 yılında Türkiye Güzellik Yarışması'na katıldı ancak derece elde edemedi. Aynı yıllarda başlayan TRT1 dizisi Kalk Gidelim'in ana kadrosuna girdi ve dizinin final yaptığı 31 Aralık 2020 tarihine kadar rol aldı.

LATİF KORU

Televizyon ekranlarına gelmeden önce birçok reklam, tanıtım filmlerinde seslendirmelere imza attı. 1977 doğumlu oyuncu Latif Koru Payitaht Abdülhamid, Seksenler ve Kuruluş Osman gibi projelerde yer aldı. 

kuruluş osman dizisinde yer aldığı karakteri salvador

AŞKIN YOLCULUĞU: HACI BAYRAM VELİ'NİN KONUSU NEDİR?

1352 yılında Ankara'nın Çubuk ilçesinde doğan Hacı Bayram Veli zengin ilmi birikimi sayesinde adını hızla Anadolu'da duyurdu. Sultan 2. Murad'ın isteği üzerine Camilerde vaiz verdi. Somuncu baba olarak bilinen Hamideddin-i Veli'nin tanışmayı istediği isimlerden biri olan Hacı Bayram Veli Bayramiyye Tarikatı'nın kurucu ismidir. Türk tarihi ve edebiyat tarihine katkılarının yanı sıra medreselerde öğrenci yetiştiren büyük bir Alim olarak kabul edildiğinden hayatı birçok kişiyi etkilemiştir. 

İLİŞKİLİ HABER

Hz. Abdülkadir Geylani'nin hayatını anlatacak olan Hay Sultan dizisinin oyuncuları kimlerdir?

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü oyuncu Aslı Enver'e "skandal" teklif!

BİR YORUM YAPIN 1

Cihan m 5 ay önce

Merhaba; 500 gr dutu 5 bardak su ile kaynatıp, 25 gün nasıl içebiliriz? Günde bir bardaktan 25 bardak yapar ama biz 5 bardak kullandık. Nerede bir yanlışlık var acaba