Tüm zamanların en çok satan ikinci kitap serisi olan Yüzüklerin Efendisi, 2001 yılında film olarak çekildi. Gişe rekorları kıran film serisinden sonra şimdi de Amazon Studios, dizi versiyonu için hazırlıkları tamamlandı. Heyecanla beklenen dizinin gösterim tarihi belli oldu. Dizinin set fotoğrafları yayınlandı. Dizinin ilk fragmanı yayınlandı.

İkinci Çağ'da geçecek olan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzüklerine ait beklenen tanıtım videosu geldi. Dünya genelinde şimdiye kadar yapılan en pahalı bütçeli dizisi olacak olan Yüzüklerin Efendisi'nde Yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron'ın Yükselişi ilk sezonda yer alacak.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: GÜÇ YÜZÜKLERİ FRAGMANI!

Diziye harcanan paranın geri kazanılması için yapımcılar kolları sıvadı.

yüzüklerin efendisi: güç yüzükleri

Dünyanın karanlık devirlerini fantastik bir biçimde anlatacak olan dizinin fragmanı fanatiklerinin nefesini kesti. Daha sonra yapım şirketi adeta servet ayırdığı diziden kareler paylaştı. 

yüzüklerin efendisi: güç yüzükleri set görüntüler

İLİŞKİLİ HABERYüzüklerin Efendisi nerede çekildi? Hobbit Köyü nerededir?

SERVET DEĞERİNDE DİZİ!

Yıllardır en sevilen film serilerinden biri olarak karşımıza çıkan Yüzüklerin Efendisi, beyaz perde de büyük bir başarı yakalamıştı. Bu başarının ardından ekranlara dizi olarak gelmeye hazırlanan seri için hayranlar gün sayıyor. Yeni Zelanda'da çekimleri tamamlanan dizinin seyirciyle buluşacağı tarih belli oldu.

yüzüklerin efendisi afişleri

Yalnızca bir sezon için 465 milyon dolarlık dev bir bütçeyle çekilen dizinin gösterim tarihi, hayranlar tarafından merak konusu oldu. Elde edilen bilgilere göre; Yüzüklerin Efendisi 2 Eylül 2022 tarihinde gösterime girecek.

TARİHİN EN PAHALI DİZİLERİNDEN BİRİ OLDU!

Yeni Zelanda'da kurulan dev platoda çekimlerine başlanılan Yüzüklerin Efendisi için yapım şirketi ilk sezon için 465 milyon dolar gözden çıkardı. Bu harcamayla en pahalı dizi oldu. Dizi hakkında bilgiler ise Yeni Zelanda Resmi Bilgilendirme Yasası kapsamında Stuff sitesi tarafından paylaşıldı.

yüzüklerin efendisi dizisi için rekor fiyat

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, Yeni Zelanda'da bu kadar bütçeyle yapılan bu çalışma için oldukça heyecanlı olduğunu ifade eden açıklamalarda bulundu. Nash, heyecanını "Bu olağanüstü; gerçekten de bu, şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak" sözleriyle ifade etti.

yüzüklerin efendisi dizi çekimleri başladı

5 sezon olarak çekilecek olan dizi hakkında henüz duyurulmamış birçok sürpriz yer alıyor. Rekor kırmaya gelen dizinin görüşmeleri 2017 yılında başlanmıştı.

yüzüklerin efendisi dizisi 5 sezon sürecek

Gözlerden uzak özellikle de basına sızdırılmadan ilerleyen çekimler ise geçen sene Şubat ayında çekilmeye başladı. Bir sezonun çekim planlamasının 3 yıllık olduğunu bunun da 500 milyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca pandemi nedeniyle çekimlere sık sık ara verildi. 

İLİŞKİLİ HABER

8 Nisan'da sinemalarda! Fantastik Canavarlar: Dumbledore'nin Sırları fragmanı

İLİŞKİLİ HABER

Çoklu evren kapıları açıldı! Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığı tanıtımlı uzun fragman

İLİŞKİLİ HABER

Star Wars 45 yıl sonra dizi formatında geliyor! Star Wars Obi Wan Kenobi'nin yayın tarihi

İLİŞKİLİ HABER

Safiye Soyman oğlunun doğum gününü şarkılarla kutladı!

İLİŞKİLİ HABER

Yüzüklerin Efendisi: Rohirrim Savaşı filminin vizyon tarihi açıklandı!

BİR YORUM YAPIN 37

Mustafa 3 ay önce

Smeagol olacak mı? Abi bana onu söyleyin

Ali 3 ay önce

Asla filimlerinin yerini tutmayacağına eminim. Hobbitler de olduğu gibi

Toplam 11 beğeni

Ahmtcn 3 ay önce

Hobbitler gayet güzeldi sadece memnun olmamalarının sebebi kitaptaki bazı önemli kısımların olmaması örneğin beorn gidip cücelerin liderini kurtardığını göstermemeleri gibi

Toplam 0 beğeni

Fatih 3 ay önce

O değil de, bu yüzükleri kim verdi bunlara? En büyük gizem o benim için. İlk filmde de "şunlara verildi, bunlara verildi" deyip durdular ama eylemi yapan kim anlamadım. Kendileri mi döküp yaptı? O zaman niye "verildi" diyorsunuz ki?

Toplam 6 beğeni

Pasarlinho 3 ay önce

Sauron melkorun uşağı esir oluyor kurtuluyor saklanıyor bir süre dünyada insanlar bunu unutunca iyi bir adam gibi gösterip güç yüzükleri hediye ediyor ama diğerlerinin bilmediği kendi için yaptığı yüzüğün diğerlerine hukmetmesi

Toplam 0 beğeni

Ibo 3 ay önce

Ben verdim

Toplam 0 beğeni

Sultan Mehmet 3 ay önce

Yazılan kitapları okumanı tavsiye ederim sadece filmleri izleyip eksik kalmayalım yüzüklerin efendisi önemli dünya klasiklerinden biridir

Toplam 0 beğeni

Ersin 3 ay önce

Yüzükleri veren Sauron

Toplam 0 beğeni

Mehmet Açıkalın 3 ay önce

beş para etmez bunlar tarih yok uydurma iman yok ahlak yok en güzel bizim tarihimiz osmanlıyı dizi yapsak 100 yıl yetmez ALLAH DOST larını dizi yapsak 1000 yıl yetmez

Toplam 58 beğeni

İsmail 3 ay önce

Vesselam

Toplam 0 beğeni

Gökhan 3 ay önce

Şimdi bu yorumla filmin ne alakası var bu nasıl geri kafalı düşünce iyi ozaman millet hiç yaşamasın filmde çekmesin.Herşeyi Allah'a dine bağlamayın milleti soğutmayın..

Toplam 0 beğeni

Osman 3 ay önce

Git muhteşem yüzyıl izle o zaman boş Yorum yapma

Toplam 0 beğeni

Çağlar 3 ay önce

Herhalde uydurma arkadaşım kitabını okumadın sanırım. Birde o kadar paran varsa sen çekte izleyelim. Siz yapmasanız bizde yapanları izleriz.

Toplam 0 beğeni

Ahmtcn 3 ay önce

Gerçeklikle uzaktan yakından alakası yok bu filmler fantastik kurgu severler için fantastik kuru turu olan bir kitap göre yapıldı

Toplam 0 beğeni

Isengardlı Necmi 3 ay önce

Eeyyy Sauron!Sen kimsin ya?

Toplam 0 beğeni

Memati'nin Kocası 3 ay önce

Dizi ikinci çağda geçiyor iki tane angutta cikip aynı şeyleri önümüze koyuyorlar diyor

Toplam 9 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun