23 senedir böbrek yetmezliği hastası olan İpek Koca’yı "Tatile gidiyoruz" diyerek Bursa’da hastaneye götürüp böbrek nakli yaptırdı.

Muğla'nın Datça semtinde ikamet eden İpek Koca, 2013 yılında el ve ayaklarındaki uyuşukluk sebebiyle gittiği doktordan böbrek yetmezliği teşhisi kondu. Ortalama 6 senedir tedavi olan Koca'nın hastalığı ilerleyince, çarenin böbrek naklinde olduğu söylendi. Eşi Emin Koca ise kendi böbreğini bağışlama kararı aldı.

DHA'nın haberlerine göre böbrek nakli için olumlu dönüş alan Koca, eşini Bursa'ya tatile götürmek istiyormuş gibi plan yaptı. Bu durumdan habersiz olan İpek Koca kendini otelde beklerken özel hastanede buldu.

Hayatının şokuyla karşılaştığını dile getiren İpek Koca şöyle aktardı: "Altı yıl boyunca ilaçlarla idare ettim. Sonrasında böbrek işlem görmediği için diyalize girmek zorunda kaldım. Üç yıl boyunca da diyaliz tedavisi gördüm. Benim için zor bir süreçti. Eşim bu süreçte beni hiç yalnız bırakmadı. Son süreçte de böbreğinin birini bana verdi. Onun hakkını ödeyemem."

''HASTANEYE GİRDİĞİMİZDE HALA İNANMIYORDU''

Eşine sürpriz için böyle bir karar verdiğini söyleyen Emin Koca  şöyle konuştu: "Hastaneye girdiğimizde hala inanmıyordu. Cuma günü ameliyata girdik. Sağ olsun doktorlar her ihtiyacımıza koşarak cevap verdi. Bu mutluluk anlatılmaz, kelimelerle bunu anlatamam. Parayla, malla, mülkle ölçülemez bir şey. 10 trilyon paran olsa hiçbir değeri yok. Önce sağlığının yerinde olması lazım."

İLİŞKİLİ HABER

Feyza Aktan'dan bakıcı Naz'ın iddilarıyla ilgili jet yanıt

İLİŞKİLİ HABER

Sağlık Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması

İLİŞKİLİ HABER

Eski sevgilisinin fotoğrafını saklayan eşe tazminat şoku

BİR YORUM YAPIN 0