Bahar Kapıda Şırnak’ta Cizre’ye konuk oluyor!

Bizi her bölüm ülkemizin farklı kültürleriyle, farklı tatlarıyla ve büyüleyici tarihiyle buluşturan Kanal 7’nin vazgeçilmez programı Bahar Kapıda, ekibi bu hafta Şırnak, Cizre’ye konuk oluyor.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Kanal 7 ekranlarının sevilen programı Bahar Kapıda, her hafta Türkiye’nin en güzel şehirlerinden farklı kültürleri izleyenlerle buluşturuyor. Bahar Gelir ’in eğlenceli sunumuyla seyircileri ekran başına kilitleyen program bu hafta doğunun göz bebeği Şırnak'a konuk olacak.

Bahar kapıda ekibi birbirinden farklı kültürlere tatlara ve gelenek göreneklere sahip olan Şırnak Cizre’de tarihi bilgiler öğrenmek için Aziz Hocayla buluştu. Aziz Hoca Cizre’nin tarihini ve tasavvufi insanlarını anlattı. 

Cizre’nin pazarını ziyaret eden Bahar Gelir taze nohut, ışgın ve semizotu hakkında bilgiler öğrenerek pazardaki kadınlarla sohbet etti.

Bahar Gelir Cizre’nin farklı tatlarını deneyimlemek için yollara düştü ve Cizre’nin geleneksel yemeklerinden Cizre dolması, işkembe dolması ve zelde tatlısının tadına bakıp geleneksel yemekler hakkında bilgileri izleyenlere aktardı. Bahar Kapıda programının tatlı ve samimi sohbete sahip olan sunucusu Bahar Gelir Cizre’ye gelen Türk turistlerle sokakta sohbet etti.

Son olarak Şırnak’a ait olan Beytüşşebap halk oyunlarının gösterisine giden Bahar Gelir Beytüşşebap halk oyunlarını oynayan kız çocuklarını seyretti ve oyuna dâhil oldu. 

Aylin Coşkun'un başı kira fiyatlarıyla dertte! Önce zam sonra tehdit

İLİŞKİLİ HABER

Aylin Coşkun'un başı kira fiyatlarıyla dertte! Önce zam sonra tehdit

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0