Fransız sanatçıdan Türk bayraklı Mona Lisa!

Pop-Art sanatının temsilcilerinden ve Jisbar olarak tanınan Jean-Baptiste Launay, "Jisbar İstanbul’da" isimli sergisi ile İstanbul’a geldi. Fransız sanatçı, o eseriyle dikkatleri çekti. İşte detaylar...

1989 yılında Fransa’da doğan Jisbar, yani Jean-Baptiste Launay, Leonardo Da Vinci'nin ölümünün 500.yılı töreni kapsamında, yeniden yorumlayarak resmettiği Mona Lisa’nın yeni versiyonunu uzaya göndermesiyle dünya medyasında gündem olmuştu. Tablo, bir buçuk saatten fazla bir süre boyunca dünyanın 33,4 km üzerinde asılı kalarak dünyanın ilgisini çekmişti. Eserleri birçok markaya ilham kaynağı olan Fransız sanatçı, ayrıntılı çalışmalarıyla eserlerinde bir hikaye oluşturuyor ve sanatseverleri hikayesinin izlerini takip etmeye davet ediyor. Sanatçının İstanbul'da açtığı sergisinde ise bir eseri dikkatleri üzerine topladı.

Jisbar Mona Lisa eseri

Jisbar Mona Lisa eseri

TÜRK BAYRAKLI MONA LİSA

14 Şubat'a kadar İstanbul'da ücretsiz gezilebilecek olan sergisi için Jispar, "İstanbul, sergim için sadece bir arka plan değil; aynı zamanda bir ilham kaynağı, esin perisi oldu. Kendimi bu şehrin zengin tarihine ve hareketli sokaklarına kaptırdığımda, derin bir bağ hissettim. Farklı kültürlerin iç içe geçtiği, seslerin harmanlandığı ve buradaki renk paletinin sanatıma derinden etki ettiği bir ortamda buldum kendimi. Sergim, bu muhteşem şehre olan saygımın bir ifadesi, onun ruhuna olan bir övgü niteliğinde. İstanbul ile kalbimi ve ruhumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Umarım sanatım hem İstanbullularda hem de sergi ziyaretçilerinde yankı uyandırır" dedi.

türk bayraklı mona lisa

türk bayraklı mona lisa

Pop art ile sokak sanatını harmanlayan Fransız sanatçının Türkiye'deki ilk sergisinde yer verdiği Türk bayraklı Mona Lisa eseri yoğun ilgi toplayarak sosyal medyada gündem oldu.

Jisbar’ın İstanbul temalı sergisi "Jisbar İstanbul'da" 20 eser ve 40 adet orijinal baskı eserden oluşuyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi nerede, hangi şehirde çekiliyor?

İLİŞKİLİ HABER

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi nerede, hangi şehirde çekiliyor?
MeryemÜ. ÜSTÜN Yasemin.com - Editör
Yasemin - MeryemÜ. ÜSTÜN

Editör Hakkında

1996 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesinde Gazetecilik ve İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde İlahiyat okudu. Halen İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde Felsefe bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Ekim 2023’ten bu yana Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 1

karşıyım karşı 3 hafta önce

kripto mesaj mı veriyor yoksa