Bahar Kapıda sert iklimi ve sıcacık insanıyla Sivas'ta!

Her köşesi ayrı bir güzelliğe ve köklü bir tarihe sahip olan Anadolu'yu dere tepe demeden gezen Bahar Kapıda, meraklı soruları ve keyifli sohbetleriyle Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Bahar Kapıda eşsiz lezzetleri ve renkli kültürüyle Sivas'ın Gürün ilçesinden evlere konuk oluyor.

Dur durak bilmeden Anadolu'nun her köşesini gezmeye devam eden Bahar Kapıda, Bahar Gelir'in bitmek bilmeyen enerjisi ve Anadolu insanının samimi yaklaşımlarıyla eğlenceli dakikalara imzalara atıyor. Bahar Kapıda bu hafta, soğuk iklimi kadar sıcacık insanlarının olduğu birbirinden lezzetli yemekleriyle Sivas'ın Gürün ilçesini ekranlara taşıyor. Gelir, ilk olarak açık havada kadayıf yapan hanımların yanına giderek onlara eşlik etti ve sohbetiyle yine yüzleri gülümsetti.  Daha sonra alabalık tesislerine giderek balık üretimi hakkında bilgi alan Gelir, dere kenarında güveçte gelen alabalığın keyfini çıkardı. Ayrıca havyar üretimine bizzat şahit oldu ve hayatında ilk defa havyar yedi. Sonrasında ise meşhur Sivas kangallarıyla birlikte sürüsünü otlatan bir çobanla eğlenceli dakikalara imza attı.

Son olarak tandırda Sivas’ın meşhur ketesini yapan marifetli hanımlara eşlik eden Gelir, tandırda kete pişirmeye çalıştı fakat tandırın sıcaklığını görünce ne yapacağını şaşırdı. Bir yandan şikayet eden bir yandan işini yapan Gelir, herkesi güldürdü.

Anadolu'nun her köşesinden eğlenceli anlar, meraklı ve keyifli sohbetler "Bahar Kapıda" programıyla her hafta sonu 21:20’de Kanal 7 ekranlarında…

Nursena Akbaba Yasemin.com - Editör
Yasemin - Nursena Akbaba

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2018 yılında Hürriyet Gazetesi ve 2019 yılında TRT'de stajlarını tamamladı. 2021 yılından itibaren Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com'da İçerik Editörü olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0