En kolay filtre kahve nasıl yapılır? Filtre kahve yapmanın püf noktaları

Günlük hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri olan filtre kahve; iş yerinde , kafelerde, hatta evlerimizde bile vazgeçilmez bir ürün haline geldi. Peki filtre kahveyi diğer kahve türlerinden ayıran lezzet neydi? Hadi gelin bu lezzeti size vereceğimiz filtre kahve tarifi ile gösterelim. İşte filtre kahvenin yapılışı ve püf noktaları...

Sütle veya sütsüz de içilebilen filtre kahve, kahve makinesi veya french pressle yapılmaktadır. Filtre kahve alırken hangi materyal kullanarak yapacağınıza göre az ya da çok öğütülmüş kahve alarak lezzetli filtre kahve demleyebilirsiniz. Bu işlem için ilk etapta çekilmiş filtre kahvenin satın alınması gerekir. Eğer filtre kahve hazırlamak için kullanılacak araç french press ise orta çekilmiş kahvenin tercih edilmesi daha doğru olur. Bu kahvenin kahve satışı gerçekleştiren dükkanlardan ve marketlerden satın alınması mümkündür. Günlük olarak en fazla 4 bardağa kadar olmak üzere filtre kahve tüketiminin depresyona girme riskini azalttığı ABD’de yapılan bir araştırmada ortaya çıkmıştır. Diyet listelerinde de yer bulan filtre kahve faydaları arasında antioksidan özelliğinin yoğun düzeyde olması da yer alır. Gelin birlikte filtre kahve yapımını öğrenelim:

Cold brew nedir? Soğuk kahve yapmanın püf noktalarıİLİŞKİLİ HABERCold brew nedir? Soğuk kahve yapmanın püf noktaları

  • KAHVE MAKİNESİYLE FİLTRE KAHVE TARİFİ:

1 fincan kahve hazırlamak için orta öğütülmüş kahveyi makinenin üst kısmındaki filtreye koyun.

Ardından su haznesini 300 ml kadar su ile doldurun ve haznenin kapağını kapatın.

En kolay buzlu kahve nasıl yapılır? Evde buzlu kahve yapımı için kolay tariflerİLİŞKİLİ HABEREn kolay buzlu kahve nasıl yapılır? Evde buzlu kahve yapımı için kolay tariflerMakinenin düğmesine basın ve kahvenin demlenmesini bekleyin.

Damla damla akacak kahve sonunda alt haznede birikir ve içime hazır hal alır.

Bu yöntemin son derecede pratik olması, filtre kahve hazırlanırken yaygın olarak tercih edilmesinin en önemli sebebidir.

  • FRENCH PRESS İLE FİLTRE KAHVE DEMLEME TARİFİ:

Eğer filtre kahve hazırlamak için kullanacağınız ürünün tercihini french press'ten yana kullandıysanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor:

Kalın öğütülmüş 17 gram kadar kahveyi french press'in içine koyun.

Ardından 95 ml'lik suyu üzerine ilave edin. French press'in kapağını kapatın.

Bu şekilde 5 dakika kadar bekledikten sonra kapağı aşağıya doğru bastırın.

Afiyet olsun...

Kahve öğütme dereceleri! İyi bir kahve için kahve öğütme derecesi önerileri

İLİŞKİLİ HABER

Kahve öğütme dereceleri! İyi bir kahve için kahve öğütme derecesi önerileri
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0