Sivas'ta bir fırıncı 8 saatte devasa ekmek üretti!

Sivas'ta geçimini fırıncılıkla sağlayan Erdoğan Çiçek, devasa boyutta bir ekmek pişirdi. 8 saatte 3 metre 80 santimetre boyundaki ekmek hakkında açıklamada bulundu.

Sivas'ta bir fırıncı ürettiği ekmek boyutuyla gündeme oturdu. Uzunluğu 3 metre 80 santimetre olan ekmeği 8 saatte tamamladı. Görenlerinde hayrete düştüğü ekmek için konuşan Erdoğan Çiçek, "Ürettiğim ekmek, en az 10 gün taze kalır. 130 civarı tekli ekmek kadar malzeme gitti." dedi.

Sivas'ın Zara ilçesinde bir fırıncının ürettiği  devasa büyüklükteki ekmek görenlerin dikkatini çekiyor.  Şehitler Mahallesi'nde fırın işleten ve 2015 yılında 1 metre 90 santimetre uzunluğunda ekmek yapan 50 yaşındaki Erdoğan Çiçek, bu kez 3 metre 80 santimetre uzunluğunda ekmek üretti.

Sivas

Sivas

SİVAS'TA REKOR HALA ONDA

Erdoğan Çiçek, 6 saat süren hazırlığın ardından ekmeği yaptığını söyledi. Ekmeğin yaklaşık 1,5 saatte piştiğini anlatan Çiçek, "Daha önce 1 metre 90 santimetre uzunluğunda ekmek yapmıştım. Daha büyüğünü yapabilir miyim diye kendimi denemek istedim ve yaptım. Ustalığıma güveniyorum, bu işte uzmanım." dedi.

Çiçek, fırıncılığa 1989'da başladığını belirterek, "Ürettiğim ekmek, en az 10 gün taze kalır. 130 civarı tekli ekmek kadar malzeme gitti. Karadenizli olduğumuz için Karadeniz'e özgü diyebiliriz ama oralarda da bu uzunlukta ekmek yapan yok. Karadeniz'de büyük yuvarlak ekmek yapabiliyorlar ama bu şekilde Trabzon'un bagetini yapan hiç görmedim." diye konuştu.

Gurbetçi Ahmet Kılıç ise ilk kez bu büyüklükte ekmek gördüğünü dile getirdi.

Ekmeği ilk gördüğünde çok şaşırdığını aktaran Kılıç, "Lavaş ekmeğinin uzununu gördük ama bu ekmeği böyle hiç görmedik. Ustamın ellerine sağlık, çok güzel yapmış." ifadesini kullandı. 

Serenay Sarıkaya, Ece Yörenç'in sözleri karşısında duygulandı! "Serenay'ı Hollywood'da..."

İLİŞKİLİ HABER

Serenay Sarıkaya, Ece Yörenç'in sözleri karşısında duygulandı! "Serenay'ı Hollywood'da..."

ETİKETLER

Betül Fırat Yasemin.com - Editör
Yasemin - Betül Fırat

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2022 yılında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca fotoğrafçılık ve sosyal medya alanlarında görev aldıktan sonra internet haberciliğine başladı. Kariyer hayatına Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com sitesinde Editör olarak görev devam etmektedir.

BİR YORUM YAPIN 0