Anne sütünün özellikleri neler? Anne sütü hakkında bilinmeyenler

26 Nisan 2019, 08:17
Anne sütünün özellikleri neler? Anne sütü hakkında bilinmeyenler

Anne sütü ile ilgili yapılan araştırmalarda ortaya çıkan detaylar şaşırttı. İlk altı ayda yalnızca anne sütü tüketilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, anne sütü ile ilgili çok çarpıcı detaylara imza attı. İşte anne sütü ile ilgili bilinmeyen gerçekler...

Yapılan araştırmalara göre uzmanlar, anne sütü ile ilgili oldukça ilginç bir tespitte bulundu. Özellikle de ilk altı ayda bebek için oldukça önemli işlevi olan anne sütü, enfeksiyon riskine karşı kalkan vazifesi görerek hastalıklara karşı koruyor. İçerisindeki birbirinden faydalı içeriğiyle bebeğin beslenmesini sağlayan anne sütü, hem anne hem de bebek için çok yararlıdır. Bebeklerin bağırsak işlevi ve anne sütünün faydaları üzerine yapılan çalışmalarda ise sütün içerisindeki prebiyotiklerle ilgili önemli bilgiler kaydedildi.

ANNE SÜTÜNÜ HANGİ ORGAN OLUŞTURUYOR? ŞAŞIRTICI SONUÇ İÇİN TIKLAYIN

ANNE SÜTÜNDE PREBİYOTİKLER KEŞFEDİLDİ

İsim benzerliği nedeniyle karıştırılabilen prebiyotik ile probiyotikler aslında birbirlerinden farklı şeylerdir. Bağırsaktaki yararlı bakteriler probiyotik, bu yararlı bakterilerin gelişmesini sağlayan lifler de prebiyotik olarak tanımlanır. Bebeğin bağışıklık sisteminin güçlü olması açısından son derece önemli olan prebiyotikler, anne sütünün içerisinde oldukça fazladır.

ANNE SÜTÜNÜ 10 MÜKEMMEL BESİN İÇİN TIKLAYIN

CİNSİYETE GÖRE SÜT DEĞİŞİYOR

Araştırmalardan elde edilen bir diğer şaşırtıcı bilgi ise, her annenin kendi çocuğuna özel sütü üretmesidir. Hatta bebeğin cinsiyetine göre içeriği bile değişen anne sütü, her emme esnasında değişiyor. Bebek memede ne kadar uzun sürede kalırsa bebeğin gelecek hayatında obezite riskine yakalanma ihtimali o kadar azalıyor.

ANNE SÜTÜNÜN FAYDALARI NELER?

- Bebeği ve anneyi alerjik hastalıklara karşı koruyor.

- Bebeğin zihinsel gelişimine katkıda bulunuyor. Anne sütünü alan bebekler diğer bebeklere göre daha zeki oluyor.

- Ağız temizliği konusundan oldukça etkilidir.

- Sindirimi kolaylaştırıyor ve hazımsızlığı önlüyor.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • kırkayak 9 ay önce Şikayet Et
  dinimizde süt kardeşliği ve süt kardeşlerin birbiriyle evlenme yasağı, biyolojik olarak araştırıldığında çarpıcı yeni sonuçlar çıkar herhalde
  Cevapla
 • isimsiz 9 ay önce Şikayet Et
  bebekler ikiz ve biri erkek biri kız ise durum nasıl oluyor
  Cevapla
 • alp 9 ay önce Şikayet Et
  Kudreti sonsuz ALLAHım sen her şeye kadirsin...
  Cevapla
 • OSMANLI GELİYOR 9 ay önce Şikayet Et
  Rabbimizin sayısız nimetlerinden biri.
  Cevapla