Çocuklara Kuran eğitimi nasıl verilir?

04 Aralık 2018, 08:06
Çocuklara Kuran eğitimi nasıl verilir?

Çocuğunuza Kuran-ı Kerim öğretmenin en eğlenceli yanını sizler için araştırdık. İşte çocuklara 'Sevdirerek öğreten' Kuran-ı Kerim metodu...

0-6 yaş dönemi çocuklar için öğrenme becerilerinin en açık olduğu ve en hızlı geliştiği süreçtir. Dolayısıyla çocuğa bir şeyleri öğretmek için okul zamanının beklenmesi şart değildir. Küçük yaşlarda edinilen temel beceriler, çocukların ilerleyen zamanlarında o eylemi kolaylıkla gerçekleştirme imkanını sunuyor.

Dolayısıyla, çocuğuna dini bir eğitim aşılamak isteyen anne ve babalar, küçük yaşlardan itibaren yaş seviyelerine uygun şekilde faaliyetlere başlamalıdır.

Mesela; çocuğun dünyasında önemli bir yeri olan 'oyun' yoluyla Kuran-ı Kerim öğretmek ile işe başlayabilirsiniz. Bu uygulama çocuğunuzu hem eğlendirecek hemde öğrenmesini kolaylaştıracaktır.

İŞTE SEVDİREREK ÖĞRETEN KURAN-I KERİM TOMBALASI

MALZEMELER

Renkli karton
Makas
Yapıştırıcı
İsteğe bağlı çeşitli süsler

YAPILIŞI

Çeşitli renklerden oluşan kartonları kart şeklinde kesin ve üzerine Kuran-ı Kerimin harflerini yazın. Ardından kartları zemin üzerine tablo gibi birleştirin ve etrafını süsleyin. Eğer isterseniz bu kartların çıktılarını internetten bulabilirsiniz...

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar