Meryem Ana otu hamilelikte nasıl kullanılır? Meryem Ana Otunun şaşırtıcı faydaları

06 Ağustos 2019, 16:53
Meryem Ana otu hamilelikte nasıl kullanılır? Meryem Ana Otunun şaşırtıcı faydaları

Hamile kalmayı kolaylaştıran ve doğum sancılarını azaltarak rahmin kolay açılmasını sağlayan Meryem Ana Otu (Fatma Ana Eli Otu) birçok derdin devası! Sağlık açısından da çok faydalı olduğu bilinen Meryem Ana Otunun hamile kalmak için nasıl kullanılacağını ve doğumdaki kullanımını sizler için derledik. Meryem Ana Otunun faydaları neler? Meryem Ana Otu ne işe yarar? Tarçına benzer tadı olan Meryem Ana Otu tohumunun kullanımı...

Hangi yolu denerlerse denesinler yine de bebek sahibi olamayan çiftlere umut olacak bir bitki olan Meryem Ana Otu, doğurganlığı desteklemesi bakımından önemli bir doğal tedavi yöntemidir. İlk olarak Arabistan'da ortaya çıkan Meryem Ana Otu, yumruk gibi kapalı bir el görünümünde olup kuru kök şeklindedir. Yağmurlu havalarda ya da suya atıldığı zaman yaprak açan bitki bu esnada deposunda su biriktirip yeniden eski kuru halini alır. İçerisinde oldukça fazla olan östrojen hormonu sayesinde kan dolaşımını hızlı bir şekilde hareketlendirir ve erkeklerdeki sperm hücre sayısını çoğaltmaktadır. Erkeğin sperminin kadındaki yumurtalığa daha rahat geçmesini sağlayarak, hamilelik oluşumu konusunda büyük bir yardımcıdır.

İKİZ HAMİLELİK İÇİN NE YAPILMALI? İŞTE O YÖNTEMLER İÇİN TIKLAYIN

Meryem Ana Otu gebelik için nasıl kullanılır?

Meryem Ana Otu halk arasında Meryem ana eli ya da Meryem ana eli otu şeklinde de adlandırılmaktadır. Kendi kendini tohumlama özelliği olan bu bitki doğurganlığı harekete geçirmesinin yanı sıra doğum yapacak olan anne adaylarının daha kolay ve rahat doğum yapma imkanı da sunuyor.

Peki hem sağlıklı hem de hamile şansını arttıran Meryem Ana Otu nasıl kullanılır? Meryem Ana Otunun faydaları neler?İşte yanıtı...

TIKLA OKU: HAMİLELİKTE HURMA ŞEKERİ NE İŞE YARAR?

MERYEM ANA OTU İLE NASIL HAMİLE KALINIR? KOLAY DOĞUM İÇİN KULLANIMI...

meryem ana otu nasıl kullanılır?

Hamile kalmak isteyen kadınların bebek şansını arttırması için Ovulasyon döneminde eşiyle yakın olması gerekir. Bu yakınlaşmadan önce Meryem Ana Otunu içi su dolu büyük bir kaba alarak bekleyin. Meryem Suresini, Felak, Nas ve Ayetel Kürsi gibi doğumu kolaylaştırıcı sureleri okuyup suya üfleyin. Bekletilen bu şifalı suyu günde sabah ve akşam olmak üzere 2 defa için.

Hamile kalıpta yalnızca daha rahat bir doğum geçirmek isteyen kadınlar da aynı Meryem Ana Otunu suda 20-30 dakika beklettikten sonra içerek rahmin kolay açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu esnada 1 bardaktan fazla içmemeye dikkat edin.

TIKLA OKU: DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN HURMA SİRKESİ YAPIMI

MERYEM ANA OTUNUN BİLİNEN FAYDALARI NELER?

Meryem ana otu faydaları neler? Meryem ana otu doğum için kullanımı

- Ovulasyon dönemine denk getirilerek kullanıldığı zaman hamile kalma şansını arttırır.

- Doğum kaygısı çeken anne adaylarının içini rahatlatacak olan Meryem Ana Otu, doğum yapılacağı gün anne adayına içirilirse ağrıları azalacak ve rahim ağzı daha kolay açılacaktır.

- Kan akışını hızlandırma etkisi bulundurduğundan dolayı doğum gerçekleştikten sonra rahim kanamalarını azaltır.

- Çocukluk döneminde tuvalet sorunu yaşayan kimselerde altına kaçırmayı önler.

- Cilt üzerinde görülen açık yaraların iyileşme sürecini hızlandırarak tedavi eder.

- Sperm sayısını arttırarak hücrelerdeki kaliteyi etkili hale getiriyor.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar