Şarkıcı Rojin: Bu linç kültürü bitsin artık!

17 Eylül 2018, 12:32
Şarkıcı Rojin: Bu linç kültürü bitsin artık!

Şarkıcı Rojin, Sabah gazetesine verdiği bir röportajda çok özel açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin sevilen sanatçılarından olan Rojin, verdiği bir röportajda samimi açıklamalarda bulundu. En güzel ülkenin Türkiye olduğunu belirten ünlü şarkıcı"Ruhu da, kültürü de, tarihi de çok zengin bir coğrafyada yaşıyoruz" dedi.

Röportajda sorulan 'Ahmet Kaya Şarkısını okurken neler hissettiniz?' sorusuna, kendisine saygı duyduğu bir sanatçı olduğunu belirterek, fikir  ve düşüncelerinden sebep linç edilmesini hiç bir zaman doğru bulmayan Rojin,

''Ülkemizde cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren oluşan bir linç kültürü var ne yazık ki.Tan Gazetesi'nin basılmasını da yaşadık, 6-7 Eylül olaylarını da. Mutlu bir toplum için bu linç kültürünü yıkmamız gerekiyor. Güç yerine sevgiye kıymet vermeliyiz. Birbirimize zarar vererek hiçbir yere varamayız. Birbirimizi anlamalıyız, dinlemeliyiz. Farklı düşünsek bile saygı göstermeliyiz. François Fenelon'un sevdiğim bir sözü var: Tüm savaşlar iç savaştır çünkü tüm insanlar kardeştir. Farklı dilden, dinden ve ırktan insanların yüzyıllarca kardeşçe bir arada bulunduğu kadim topraklarda yaşıyoruz. Türk de, Kürt de kardeştir. Birlikte kurtuluş mücadelesi verdik, birlikte cumhuriyeti kurduk. Ancak birlikte yaşayarak güçlü oluruz. Aynı ekmeği bölüşüp birbirimizden kız alıp vermişiz.'' açıklamasında bulundu.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • Ozkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Aşacağız inşallah bunları. Yeter ki niyetler duzgun olsun. Müslümanım diyen ya da arı namusuyla bu ülkede yaşamak isteyeni kabul ederiz.
  Cevapla
 • Mehreba 1 yıl önce Şikayet Et
  Hep kürt ler Erzurum ve kars kürt leri gibi olsa ,
  Cevapla
 • Sarıkamış 1 yıl önce Şikayet Et
  Iğdır,Van Kürtlerinin ne kötülüğünü gördün