Kanye West’in evsizler için yaptırdığı kubbeleri yıkıldı!

11 Eylül 2019, 09:36
Kanye West’in evsizler için yaptırdığı kubbeleri yıkıldı!

Kanye West’in, eşi Kim Kardashian ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı Calabasas’taki evinin yakınında evsizler için inşa ettirdiği kubbeli binalar, prosedüre uygun olmadığı gerekçesiyle yıkıldı. İşte, haberin ayrıntıları...

Amerikalı ünlü rap şarkıcısı Kanye West’in Los Angeles’taki Calabasas bölgesinde, kendi evinin yakınında, evsizler için yeni binalar inşa ettirmesi haberiyle gündeme gelmişti. Olumlu tepkiler alan ünlü çiftin mutluluğu uzun sürmedi. Uygun inşaat izni çıkmaması gerekçesiyle evler yıkıldı.

Kanye West'in evsiz evleri

Calabasas’ta pazar günleri inşaatların çalışmaması ve cumartesi günü dokuz saatten fazla çalışmanın yasak olmasına karşılık komşular yönetmeliğin ihlali nedeniyle şikayetlerini dile getirmişti. Şikayet üzerine Los Angeles Polis Merkezi’nden görevliler evsizler için yapılan kubbelere giderek uyarıda bulunmuştu. 

Kanye West'in evsiz evleri yıkıldı

Barınma evlerinin yıkılmaması için West’in 15 Eylül’e kadar kalıcı yapı inşaat izni alması gerekiyordu. Ancak West’in inşaat için uygun izinleri alamaması sonucu 15 Eylül’den önce yıkım kararı alındı.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar