Evde altıgen kitaplık nasıl yapılır?

10 Temmuz 2018, 07:40
Evde altıgen kitaplık nasıl yapılır?

Dekorasyonda en popüler ögelerden biri haline gelen altıgen kitaplığı arzunuza göre kendiniz yapmak ister misiniz? İşte sizlere evde altıgen kitaplık yapmanın yolları...

Duvarlara asılan dekoratif eşyalar, evi küçük gösterebileceği gibi kasvetli de gösterebilir. Bu nedenle duvar dekorasyonu için kullanılan eşyalar çok önemlidir. Bu eşyalar içinde en çok tercih edileni ise kitaplıklardır. Sadece kitap koymak için değil, farklı süs eşyalarının da koyulabileceği kitaplığı evinizde kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Sizler için duvarınızın en şık süsü olacak altıgen kitaplığı nasıl yapılacağını araştırdık. 

İşte yapılışı...

İlk önce marangoza 5 parça, 50 cm boyunda 8 cm genişliğinde parçalar kestirin. Kitaplığın baş ve alt kısmına konulacak parçaların ise boyları 25 cm, genişlikleri ise 8 cm olmalıdır. 

Daha sonra bu parçaları matkap yardımı ile uygun çiviler kullanarak birbirine birleştirin. Bu işlem sırasında ilk önce 50 cm'lik parçalardan ikisini birleştirin. Daha sonra diğer 50 cm'lik parçalardan ikisini birleştirin. Üst ve alt kısıma 25 cm'lik parçaları ekleyin. Son olarak iç kısma son kalan parçayı ekleyerek kitaplığı oluşturun. 

Eğer isterseniz kitaplığınızı istediğiniz renge sprey boya yardımıyla boyayabilirsiniz. 

İşte kitaplığınız hazır...

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar