Diş fırçası temizliği nasıl yapılır?

03 Ekim 2018, 12:04
Diş fırçası temizliği nasıl yapılır?

Günlük diş bakımında diş fırçaların temizliği de önemli rol oynar. Diş temizlediğimiz kadar diş fırçasının da bakım tekniklerini bilmek oldukça önemlidir. "Yasemin.com" ekibi ile alakalı size diş fırçası temizlemenin tekniklerini araştırdık.

Diş fırçası temizliğinde göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurun su ile yıkanılması şüphesizdir. Ancak diş fırçası temizliği için yapılması gereken bazı teknikler de vardır. Diş sağlığının hijyeni ve diş fırçasının uzun ömürlü olması için fayda sağlar.

İşte, diş fırçası temizliğinde yapılması gereken temel teknikler...

- Diş fırçanızı sadece su ile temizleyiniz. Sabun veya deterjan gibi temizlik ürünlerini kullanmayınız.

- Fırçanızı kağıt havluya sararak kurulayınız.

- Diş fırçasını, mikrop kapmaması için toza maruz kalacak yerlerde bekletmeyiniz. Dolap içine koyabilir veya bir kapak ile muhafaza edebilirsiniz.

- Diş fırçası temizliğinde en önemli bir teknik, bir kabın içine kaynar su doldurunuz ve fırçayı içinde 5 dakika bekletiniz. Kaynar su mikrobu öldürmeye etkilidir.

- Karbonatlı su karışımı hazırlayınız ve diş fırçasını içinde bir gece boyunca bekletiniz. Karbonatın, bakterileri öldürme özelliği olduğu için bu teknik ile diş fırçası üzerindeki bakterilerin yok olmasında yararı olacaktır.

- Beyaz sirkeli su karışımı yapınız. Gece boyunca sirkeli suyun içinde bekletiniz. Sirkenin antibakteriyel etkisi mikrop ve bakterileri diş fırçasından uzak tutacaktır.

Diş fırçası her ne kadar düzenli olarak temizlense de 3 ayda bir yeni bir diş fırçası alınması gerektiğini unutmayınız.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar