Güvelerden kurtulmak için yapılması gerekenler

16 Mart 2019, 08:52
Güvelerden kurtulmak için yapılması gerekenler

Genelde mutfak alanları ve yatak odalarında bulunan küçük gri renkte, sineğe benzeyen uçan bir canlıdır. Güveler elbiselerin uzun ömürlü olmalarını olumsuz etkiler. Kıyafetleri çürütmeleri nedeniyle bazı evlerde güvelerden kurtulmak için bazı çözüm yollarına gidilmiştir. Güvelerden kurtulmak için ne yapılır? Pratik yöntemi nedir?

Güve adı verilen canlılar karanlık olduğu zaman çıkar ve saklanacakları yerleri iyi belirlerler. Öyle ki dikkatli bakıldığında bile görülmesi oldukça zor olabilir. Güvelere karşı bazı tedbirler alınmış olsa da etki etmemesi nedeniyle olumsuz sonuçlanmaktadır. Güvelere karşı alınması gereken doğru yöntem neler olmalıdır? Güve sorunu için en kolay yol çözümü nedir? Yanıtlar haberimizin içeriğinde...

Güve nasıl engellenir?

GÜVEDEN KURTULMAK İÇİN NE YAPILIR?

- Giysileri dolaba kirli koymamaya ve kokulu olmamalarına dikkat ediniz. Düzenli olarak giysi dolabını havalandırınız.

- Ev temizliğine özen gösteriniz. Tozlu ve temiz olmayan yerlerde genellikle güve meydana gelmektedir.

- Rutubet nem karşıtı boya ve ilaçları evde kullanınız. Nemli olan yerler güvelere davetiye çıkartabilir.

- Güveler için ev köşelerine, portakal kabuğunun içerisine sıkıştırılmış karanfil koyarsanız, bu formülle güvelerin kaçmasını sağlayabilirsiniz.

- Bir başka yöntem ise büyükannelerin geçmişten günümüze kadar kullandığı naftalin olabilir. Güvenin olduğu yerlere bir kaç adet naftalin bırakarak güveleri ortamdan uzak tutmuş olacaksınız.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar