Kuşkonmaz bitkisi bakımı

17 Nisan 2019, 07:44
Kuşkonmaz bitkisi bakımı

Kuşkonmaz, Zambak ailesinin bir üyesidir. Bu harika sebze, yeşil, beyaz ve mor olmak üzere çeşitli renklerde olabilir. Kuşkonmaz bitkisi nasıl yetiştirilir? Evinizde kuşkonmaz bitkisini yetiştirmek için bilinmesi gereken bazı önerileri sizlerle paylaşıyoruz...

Kuşkonmaz bitkisi iyi bir antioksidan kaynağı olarak bilinmektedir. Tüm temel vitaminler, mineraller bu bitkide bulunmaktadır. Evinizde yetiştirilmesi gereken popüler bir bitki çeşididir. Mutfağın en iyi yardımcı olarak bilinen Kuşkonmaz, özellikle bayanların iç hastalıklarına da iyi gelmektedir. İdrar yolu enfeksiyonu ve yumurtalık problemlerinin önlenmesine yardımcı olan Kuşkonmaz, şifa kaynağı özellikleriyle evlerin vazgeçilmezi olmuştur. Evde kuşkonmaz bakımı nasıl yapılır? Kuşkonmaz bakımının püf noktaları nelerdir? Haberin detayları için sayfamıza göz atınız...

Kuşkonmaz

KUŞKONMAZ BİTKİSİ BAKIMI

- Yaz aylarında Kuşkonmazın su ihtiyacını tamamen gidermek için günde en az iki kez sulanmalıdır.

- Uzun ömürlü olması için toprağına vitamin ekleme yapmayı unutmayınız. Yılda en az bir kere vitamin ve mineral desteği sağlanmalıdır.

- Kuşkonmaz bitkisinin bulunduğu mekanda başka cisimlerle temasta bulundurmamaya dikkat ediniz.

Kuşkonmazı sularken, bitkinizin görünümünde değişiklik olmadığı sürece kullanılan sulama kabının aynı miktarda olmasına dikkat ediniz.

- Kuşkonmazın çoğaltılması bitkinin köklerinden ayırma yöntemiyle olmaktadır. Kolay yöntem ancak özen duyularak yapılması gerekmektedir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar