Kalanşo çiçeği nasıl bakılır? Kalanşo çiçeği nasıl çoğaltılır?

22 Nisan 2019, 10:17
Kalanşo çiçeği nasıl bakılır? Kalanşo çiçeği nasıl çoğaltılır?

Genellikle her evde gördüğümüz bir çiçek Kalanchoe çiçeği, Sukulent ailesinden bir bitki olan Kalanşo çiçeği bakımı oldukça kolay gözükse de bir takım bilinmesi gereken pratik öneriler vardır. Kalanşo çiçeği nasıl bakılır? Kalanşo çiçeği nasıl çoğaltılır? İşte, yanıtlar...

Afrika ve Asya kökenli tropik bir bitki olan Kalanşo çiçeğiKalanşo türlerinin çoğu Madagaskar’da bulunmaktadır. Bakımı ve çoğaltılması çok pratik bir çiçek olan Kalanşo'ya evinizde rahatlıkla bakabilirsiniz. Kalanşo çiçeği nasıl bakılır? Kalanşo çiçeği nasıl çoğaltılır? Konunun içeriği için sayfamızın altına göz gezdiriniz...

Kalanşo Çiçeği

KALANŞO ÇİÇEĞİ BAKIMI

- Kalanşo çiçeğinin toprağını ayda bir defa gübre katınız. Çiçekleri kuruduğunda budama makası ile sağlam yapraklara zarar vermeden kesiniz.

- Tam bir yaz çiçeği olan Kalanşo çiçeğini, yazın gölgede kışın ise güneş alan bir yerde bakabilirsiniz. 

Kalanşo çiçeği bakımı son derece basit bir çiçektir. Güneşe ihtiyaç duymaktadır ancak direkt gelen güneş ışınlarına kesinlikle maruz bırakmayınız.

- Kalanşo çiçeği kışın haftada 1 gün yazın ise haftada 2 gün sulamanız gerekmektedir. Toprak tamamen kuruduğunda bu miktardan daha fazla su verebilirsiniz.

 Kalanşo çiçeğinin bir dalını kırınız ve suda bekleterek köklendirebilirsiniz. Köklendikten sonra toprağa ekme işlemini gerçekleştiriniz. Kalanşo çiçeğini bir yapraktan bile çoğaltabilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar