Sallanan masa nasıl sabitlenir?

22 Ağustos 2019, 08:23
Sallanan masa nasıl sabitlenir?

Sallanan masa ile çalışmak ve yemek yemek gibi eylemleri yapmak oldukça rahatsız edici bir durumdur. Böyle bir durum karşısında bir takım yöntemler önermekteyiz. Peki sallanan masa nasıl sabitlenir? İşte, yanıtlar...

Masalarda belli bir süre görülen vida gevşemesi, denge bozukluğu ve kalite problemi yaşanmaktadır. Kalitesini yitiren bir masada en çok beliren durum ise sallanması olarak bilinir. Denge problemi yaşamasıyla açığa çıkan bu sallantı onarılmaz veya engel olunmaz ise hem elverişli bir masa kullanımını gerçekleştiremeyebilir hem de masanın daha çok bozulmasına yol açabilirsiniz. Peki, sallanan masa için neler yapılır? Sallanan masaya uygulanacak çözümler neledir? İşte, haberin ayrıntıları...

Sallanan masa nasıl sabitlenir

SALLANAN MASAYA ÇÖZÜMLER;

- Damla sakızı özlü veya sade sert sakızı iyice çiğneyiniz. Daha sonra masanın altına yapıştırınız.

- 8 veya 9 kat katladığınız kağıdı (karton kağıt da olabilir) masanın ayaklarının altına yerleştiriniz. Masa sallanmayacaktır.

Masa sabitleme aparatı

- Masa sabitleme aparatı satın alınız. Hırdavatçılardan bulabilir veya internet alışveriş sitelerinden de sipariş verebilirsiniz.

- Masanızı duvara dayayacak şekilde bir yere taşıyabilirsiniz. Duvara doğru yaslamak ağırlık oluşturacağından masanın sallanmasına engel olacaktır.

- Masanın ayağına ağırlık aleti bağlayabilirsiniz. Ağırlık masanın yere sabitlenmesine ve sallanmasına engel olacaktır.

- Sallanan masaya çözüm bulmak için mantar tıpa satın alabilirsiniz. Mantarı kalın dilimlere ayırır şekilde kesme işlemi uyguladıktan sonra masanın ayaklarına yerleştiriniz.

Mobilya Keçesi

- Mobilyaların, masa ve sandalyelerin kaymasını önlemek için satılan mobilya keçesinden satın alabilirsiniz.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar