Cep telefonu satın alırken nelere dikkat edilmeli? İkinci el telefon alımı

22 Ocak 2020, 09:00
Cep telefonu satın alırken nelere dikkat edilmeli? İkinci el telefon alımı

Gelişen teknoloji beraberinde satın alınan son model cep telefonları, bütçenize ilk etapta uygun olmayabilir. Telefon piyasasının üstünde cep telefon satın alıp almadığınızı merak ediyorsanız, haberimizin içeriğine göz gezdirebilirsiniz.Cep telefonu satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Günlük yaşamda en çok kullanılan teknolojik cihaz olan cep telefonları, yaşamınızın her anında yanınızda tutuğunuz zaruri bir araçtır. Toplu taşıma araçlarında, bir yerden bir yere giderken ellerinizden düşmeyen bu telefonlar, bozulduğu veya yeterli işlevi görmediği zamanlarda size bir eksiklik hissettirebilir. Telefonunuzu yenilemek için bir öneri veya fikir almak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız özel içeriğe bir göz atınız...Peki, cep telefonu satın alırken bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler...

Cep telefonu almadan dikkat edilmesi gerekenler

CEP TELEFONU SATIN ALMADAN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bütçenizi sarsmayacak bir model araştırması yapınız. Giriş, orta ve üst segment olmak üzere fiyat-performans konusunda başarılı olan birçok seçenek bulunmaktadır.

Cep telefonu almadan dikkat edilmesi gerekenler

 Android ve iOS olarak iki ayrı işletim sistemi bulunmaktadır. Hangisine daha yatkın olabileceğinizi kararlaştırınız. iOS yani iphone modeli fanlarından biri iseniz, iOS modellerinden size uygun olanı seçiniz.

Cep telefonu almadan dikkat edilmesi gerekenler

Cihazın donanım özelliklerine bakınız. Telefonunuzun bir çok uygulamada kasmaması ve düzgün işlemeye devam etmesi için RAM, dikkat etmeniz noktalardan biri olacak.

Cihazın depolama alanına gelirsek 8 GB veya 16 GB seviyesindeki telefonları tercih etmeyiniz. Telefona kaydedilen dosya boyutları arttığında verileri saklamanız güç olacaktır.

Cep telefonu almadan dikkat edilmesi gerekenler

Ekran boyutuna önem veriniz. Telefon üzerinden video, film izleyen biriyseniz, ekran boyutunu geniş ekran almanızı öneriyoruz. Ancak ekran çözünürlüğü de en az telefonun boyutu kadar önemli. Net bir çözünürlük için lens ve sensörün kalitesini kontrol ediniz.

Android veya Apple almak isteyenler, öncelikle bu iki sistem arasında büyük bir fark olduğunu bilmeli. Android telefon kullananlar apple sarj aleti kullanamayacağı gibi, apple marka (iphone) telefon kullananlar da aynı şekilde bir android telefonun şarj aletini kullanamazlar. 

Cep telefonu almadan dikkat edilmesi gerekenler

Android telefonlar nasıl ki orijinal bir şarj aleti ile şarj edilmeli ise, İphone da kendi orijinal şarj aleti kullanılmalı. Ancak uygulama veya program indirme anlamında Android, Apple gibi seçici davranmamaktadır.  Apple, yalnızca kendine ait, para ile satılan programları laptopa veya telefonunuza yüklemenize onay vermektedir. Aksi halde yüklediğiniz herhangi bir program veya uygulama çalışmayacak hata verecektir.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar