Hamilelik için hacamat nereye yapılır? Hamilelikte hacamatın faydaları

03 Mayıs 2021, 09:02
Hamilelik için hacamat nereye yapılır? Hamilelikte hacamatın faydaları

Deri altında kanın çekilmesiyle yapılan hacamat yöntemi, hem sünnet hem de sağlık açısından çok faydalı bir uygulamadır. Anne baba olmak isteyen çiftlere umut ışığı olabilecek bir diğer yöntemlerden birisi de hacamat olduğu öne sürülüyor. Peki hamilelik için hacamat yapılır mı? Hamilelikte hacamatın faydaları:

Son zamanların popüler çocuk sahibi olma yöntemlerinden biri olan hacamat uygulaması hormonların dengelenmesinde oldukça etkilidir. Hamilelik için karın ve rahim bölgesine yapılan hacamat hamileliğin oluşumu için en önemli organda bebek sahibi olma şansını arttırır. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin öncelikli olarak bilmeleri gereken şey hamile kalamamanın altında yatan asıl etkendir. Bu etken tespit edildikten sonra doktor onayı alarak hacamat uygulanabilir. Rahat bir hamilelik imkanı için öncesinde, anne sütünün bol olması için de doğum sonrasında bir hayli etkili olan hacamat; sperm sayısı azlığında, üreme sorunlarında ve yumurtalık tembelliğinde kendisini olumlu anlamda göstermektedir. 

Hacamat altın günleri ve faydaları! Peygamber sünneti 'Hacamat' nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABERHacamat altın günleri ve faydaları! Peygamber sünneti 'Hacamat' nasıl yapılır?

BEBEKLİK VE ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE HACAMAT YAPILIR MI?

hamilelik için hacamat

Özellikle de sezaryen doğum yöntemi ile dünyaya gelen bebekler narkozu atamadıkları için bu evrede hacamat çok önemli bir işlev görüyor. Damar yapısına müdahale edildiği için kanın oksijenlenmesi artıyor ve bebeğe daha çok oksijen gidiyor. Yapılan araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, yeni doğan bebeklerin kuyruk sokumunda görülen hafif mor bir lekenin oraya hacamat yapıldığı zaman çocuklarda görülen huzursuzlukların geçtiği görülmüş.

Beyin omurilik sıvısının sağlıksız olmasını gösteren bu mor lekeler için de hacamat idealdir. Kırk günlük olan bebeklere hacamat uygulanabilir.

Hacamatın çocuklar üzerindeki etkisini gösteren bilimsel bir çalışma:

Peygamber efendimiz (SAV)'in yaptırdığı ve birçok kişiye de tavsiye ettiği hacamat, çeşitli hastalıkların şifa kaynağı. Peki bu tedavi yöntemi yalnızca yetişkinler için mi geçerli? İşte yanıtı...

İran'da yapılan araştırmalara göre, 1-10 yaş grubundaki 3 bin çocuğun üzerinde hacamat uygulanmış, geri kalan bin çocuğa hacamat yapılmamış. Hacamat yapılan çocukların diğerlerine nazaran bedensel gelişmelerinde, iştahlarında, konsantrasyon bozukluklarında, alt ıslatma problemlerinde azalma gibi olumlu etkiler görülmüştür.

Ancak, her çocuğun yapısı buna müsait olmayabilir. Bu nedenle çocukta gerek görülürse, işin ehli bir insana yaptırmaları önerilir. Doktor onayı almayı ihmal etmeyin.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • SELİM KARAKURT 1 ay önce Şikayet Et
    hacamat yatırmak zaten sünnettir.......................
    Cevapla