Yazları evlerde uygulanabilecek dekorasyon fikirleri

27 Mayıs 2020, 08:43
Yazları evlerde uygulanabilecek dekorasyon fikirleri

İlkbaharın son günleri yaşanıyor olsa da, sahip olduğu enerji ve etkiyi uygulanacak dekorasyonla yaz sezonunda da ev içerisinde tutmak mümkün oluyor. Peki bahar dekorasyonu için evlerde hangi detaylar uygulanabilir? Evlerinizde bahar enerjisini yansıtmanızı sağlayacak dekorasyon fikirlerinin detayları haberimizde.

Evlerde bahar dekorasyonunu uygulamak, doğru renk, desen ve tasarımları kullanmakla mümkündür. Böylelikle ev içerisinde hem bahar enerjisi yayılabilir hem de minimal ve sade bir alan oluşturulabilir. Bahar dekorasyonu yalnızca salonlarda değil, evin diğer bölümleri için de kullanılabilir. Yapılması gereken ilk adım baharın renklerini ev dekorasyonuna uygulamak olmalıdır. Duvar, perde, nevresim takımları, minder ve koltuk örtüleri gibi pek çok parçada, baharı temsil eden renk ve desenler yer almalıdır. Turuncu, sarı, mavi ve yeşil en doğru renk seçimi olacaktır. Desen konusundaysa dal, yaprak ve çiçek tasarımları tercih edilebilir. Bu tasarımlar sayesinde, daha nötr renkte olan mobilyalar da canlandırılmış olunur. 

Bu sezonun trend desenleri arasında floral desenler yer alıyor. Floral desenler, özellikle klasik mobilyalarla şık bir uyum sağlıyor. Çünkü bu birleşimden nostaljik bir hava oluşuyor. Daha modern veya minimalist parçalarla birleştirildiğinde ise eklektik dekorasyon oluşturulmuş oluyor.

Yatak odası dekorasyonunda farklılıklara yönelinebilir. Kış boyunca yataklar, pencere önlerinden uzak kalır. Ancak bahar ve yaz ayları için yatakların konumu tam olarak pencere önleri olur. Pencere kullanımı geceleri de mümkün olacağı için, dinlenme alanları güneşi rahatlıkla görebilir. Ve bu da insan vücudu için verimlidir. 

Duvar renklerinde de daha canlı tonların tercih edilmesi gerekir. Pastel ve soft renklerden uzak durulmalıdır. Tıpkı koltuk, nevresim kumaşlarında ve minder yüzlerinde olduğu gibi duvarlarda da doğayı temsil eden desenler kullanılabilir. Bunun için canlı duvar kağıtları tercih edilebilir.

Banyo dekorasyonunda, 1990'ların modasına yönelinebilir. Duvar taşları üzerinde çiçek desenleri kullanımı, bahar dekorasyonunda 2020 sezonu için oldukça şık duracaktır. Bunun dışında doğal taş desenli çanak lavabolar ile canlı renklerde havlular ile de dekorasyon tamamlanabilir.

Mutfağınız dekorasyonunda ise dolaplara yönelinmelidir. Dolaplar için renk olarak ekru, bej, krem ve beyaz tonları ideal olacaktır. Mutfak pencereleri önüne renkli plastik kaplar içerisine yerleştirilmiş çiçekler yerleştirilerek, doğal bir ortam oluşturulabilir.

2020 yılında modada olduğu kadar dekorasyonda da trend renk klasik mavi olarak belirlendi. Klasik maviyi bahar dekorasyonunda kullanırken, beyaz ile uyumundan yararlanılabilir. 

Daha doğal bir ev ortamı oluşturmak için ahşap dekorasyonundan yararlanılabilir. Doğal ahşaptan yapılan yemek masaları, koltuk modelleri, ince kilim ve hasır modelleri istenilen doğallığın oluşmasını sağlar.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • İYİ BİRİ 1 hafta önce Şikayet Et
    iyi
    Cevapla