Mutfak ve kilerleriniz için uygulaması kolay düzenleme önerileri

12 Haziran 2020, 08:36
Mutfak ve kilerleriniz için uygulaması kolay düzenleme önerileri

Vaktinizin tamamını evlerinizde geçirdiğiniz bu dönemlerde, mutfak dekorasyonunda değişikliğe giderek, vaktinizi verimli kullanabilirsiniz. Mutfak dolap ve raflarını doğru şekilde düzenleyebilir, kilerlerinizde alan açabilirsiniz. Peki kiler dolabı nasıl düzenlenir? Mutfak dolap ve raflarını düzenleme detayları nelerdir? Detaylar haberimizde.

Her mutfağın kendine has bir özelliği vardır. Kimi mutfak bunu mobilyaları ile yakalar kimisi de renkleriyle. Ancak her mutfakta olması gereken sabit özellikler vardır. Bunlar, farklı tarzları olsa da her mutfağa aynı uyumu sağlar. Doğru dekore edilmiş, temizlenmiş ve iyi düzenlenmiş bir mutfağın, evlere olan etkisi de olumlu olacaktır. Bu nedenle mutfaklarınız için bu içeriğimiz içerisinde yer vereceğimiz özellikleri mutlaka bulundurmanız gerekir. Peki bu özellikler tam olarak nelerdir? Evde fazla yiyecek veya eşya bulunması nedeniyle kilere benzer bir stok odası veya kiler dolabı bulundurulması gerekir. Kiler yeri kullanmanın temel hatlarını ve mutfak dolabı yerleştirme detaylarına yakından bakacak olursak, dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

MUTFAK DÜZENLEME ÖNERİLERİ

- Aynı renkteki ürünleri yan yana koymamanız gözünüzü yorabilir ve aradığınız bir malzemeyi daha zor bulmanıza neden olabilir.

- Kilerin veya kiler dolabının uyumunu ortamın renk tonuna veya ortamın genişliğine göre ayarlarsanız daha etkili konsept oluşturabilirsiniz.

- Arada bir düzenli olarak temizlik yapınız. Aksi halde genel haliyle tozlu görünen kiler dekorasyonun kalitesini düşürür. 

- Kiler havzasında çok fazla raf olmasına özen gösteriniz. Çeşitlilik açısından hem göz zevkinizi doyurabilir hem de eşyalarınızı rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

- Ürünlerinizi boyutlarına göre arka sıra büyük ön sıra küçük boy olacak şekilde diziniz. Hem rahat bir şekilde istediğiniz ürüne ulaşabileceksiniz hem de dekoratif bir görsellik olacaktır.

- Mutfaklar için en önemli şeyin mutfak dolapları olduğu maküldür. Ancak önemli olan yeteri düzeyde olmasıdır.Mutfak dolapları ne kadar geniş olursa, alandan kazanım da o kadar fazla olacaktır. 

- Mutfak dolapları da bu işi görüyor gibi kabul edilse de sanıldığı kadar yeterli olamayabiliyor. Hem göze hoş gelen hem de kullanım açısından büyük kolaylık sağlayan raflar, mutfak dolaplarının sağlayamadığı alan kazanımı kolaylığı noktasında devreye giriyor. Farklı form ve renklerle de ayrı bir aura oluşturuyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar