Mobilyaların yanlış kullanımı

15 Şubat 2019, 07:31
Mobilyaların yanlış kullanımı

Ev dekorasyonunda en çok yapılan hatalar arasında mobilyaların yanlış seçiminden kaynaklandığı gözlenmektedir. Mobilyaların rengi veya şekilleri evin iç mekanına uygun seçilmelidir.

Mobilyalar evin iç mekanında kendilerini gösteren en önemli detaydır. Değerli eşyaların arasında yer alan mobilyaların seçimi tarzına uygun olması bir yana evin şekline ve görselliğiyle de uyumlu olmalıdır. Mobilya kullanımlarında yapılan en büyük yanlışlıklar nelerdir? Doğru mobilya kullanımı nasıl olmalıdır? Haberin detayları için sayfamızın içeriğine göz gezdiriniz.

Doğru mobilya kullanımı

DOĞRU MOBİLYA KULLANIMI

mobilya modelleri

- Mobilyalar ev içerisinde simetrik bir görünümde olduğu takdirde hem daha çok ön planda olur hem de şıklığın bir parçasını oluşturan obje halini alır. Eğer mobilyalarınız rengi zemin döşemesinin rengi ile uyumlu olursa yeriniz daha geniş ve ferah bir görünüm alır.

Mobilya çeşitleri

- Mobilya kullanımında yapılan en büyük hata demode kumaş kullanımıdır. Yeni trend satın alınmış bir mobilyanın üzerine demode olmuş bir örtü kullanarak kapatmaya veya korumaya çalışırsanız hem görselliğini olumsuz etkilemiş hem de kapalı bir ortama sebebiyet vermiş olabilirsiniz.

Rustik dekorasyon kullanımı

- Mobilyalara eskimiş rustik görünüm kazandırmak için yeni trend ama rustik eşyalardan satın alabilirsiniz. Yeni eşyadan çıkan rustik görünüm daha parıltılı ve de zengin görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Uzun ömürlü mobilyalar için ucuza kaçmayınız. Tanınan markalardan tedarik etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar