Temizlik için ayırdığınız süreyi azaltan dekorasyon önerileri

26 Eylül 2019, 07:57
Temizlik için ayırdığınız süreyi azaltan dekorasyon önerileri

Ev dekorasyonu sırasında fark etmeden, hayatımızı zorlaştıracak hatalara sebep oluruz. Yanlış yapılan dekorasyonlar, özellikle ev temizliği konusunda zamanımızı epeyce alır ve bizi güçleştirir. Sizlere, ev temizliği için harcadığınız vakti yarı yarıya indirecek dekorasyon önerilerini sunuyoruz. Ev temizliği konusunda size kolaylık sağlayacak, dekorasyon önerilerinin detayları haberimizde.

Bir evin temizliğine harcanan vaktin büyük bir kısmında başka alanlarla ilgili çalışmalar mümkün. Ancak toz almak, kumaş silmek ve süpürmek derken vaktimizin tamamı ölüyor. Günümüz teknolojisi ve gelişen çağda, bunu önlemek mümkün. Bunu da ev dekorasyonlarınız ile sağlayabilirsiniz. Leke tutmayan kumaşlar, anti alerjik halılar ve tavan modelleri... Evinizde hem şık hem de temiz bir görüntü yakalamanızı sağlayacak bu öneriler, ev temizliği konusunda zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Peki tüm bunları sağlayabilmeniz için nasıl bir yol izlemeniz gerekir? İşte ev dekorasyonu ve temizliği konusunda, bilinmesi gereken tüm öneriler:

ev dekorasyonu önerileri

LEKE TUTMAYAN KUMAŞ

Leke tutmayan kumaş

Ev temizliğindeki en büyük avantaj, leke tutmayan kumaşlar. Koltuk ve yastık kumaşlarında hatta perdelerinizde bile bu kumaşları kullanırsanız, üzerilerine dökülecek herhangi bir şey iz bırakmayacağından avantajlı konuma geçmiş olursunuz. Ve ev temizliğinde de ekstra bir iş yapmamış olursunuz. 

leke tutmayan koltuk kumaşları

Ayrıca minderleri yerinden çıkabilen ve kılıfları, kumaşları sökülebilen mobilyaları da kullanabilirsiniz. Bunlar da temizlik sırasında işinizi kolaylaştıracaktır.

HALI DEKORASYONU

halı dekorasyonu

En çok kir, toz ve bakteri tutan eşyaların başında gelen halı, temizliği konusunda da ayrı bir önem ister. Fakat anti baktariyel halılar, bu algıların hepsini çöpe atıyor. Bu halıların içerisinde yer alan kimyasal maddeler, bakteri vb. maddelerin oluşumunu engeller.

anti alerjik halı

Anti alerjik halılar ise, toza alerjisi olanlar için en uygun olan halı çeşididir. Bu halılar aynı zamanda, astım hastaları için de idealdir.

TAVAN MODELLERİ

Asma tavan modeli

Ev temizliğinde en çok dikkat çeken noktalardan biri de tavan ve avize temizliği. Eğer içe gömmeli avizeleri tercih ederseniz ve tavan boyasında leke tutmayan boyayı tercih ederseniz, hem avize hem de tavan temizliğinden kurtulmuş olursunuz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar