Ramazan Bayramı'nda kahvaltı masalarına özel sunum önerileri

24 Mayıs 2020, 11:11
Ramazan Bayramı'nda kahvaltı masalarına özel sunum önerileri

Bu sene pandemi sürecinden dolayı yalnızca çekirdek ailelerle geçirilecek olan Ramazan Bayramı için, hazırlanan sofralarda şık ve kolay detaylara yönelinebilir. Sizler için Ramazan Bayramı'na özel sunum önerilerini derledik. Bu minik ama oldukça etkileyici sunum önerileri, daha şık bir bayram sofrası sunumunu hazırlamanızda etkili olacaktır.

Bu yıl pandemi sürecinden dolayı Ramazan Bayramı 81 ilde evlerde geçecek. Yani bu yıl için bayramlaşma yalnızca evler içerisinde maaile olacak. Ancak çekirdek ailesi dışında bir aile apartmanında, nine&dede ve amca,teyze, hala ve dayısıyla beraber oturanlar da var. Bu tarz bir yaşam biçimine sahip olanlar için bayram her zaman olduğu gibi hareketli geçecektir. Bayramda sevdikleriniz için her zamankinden daha şık ve özel bir sunum sofrası hazırlamak istenebilir. Bu sebeple hazırlanmış olan ikramlıklar için daha farklı sunumlar tasarlanması amaçlanır. Ancak sadece birkaç küçük adımla istenilen şıklığı elde etmek mümkün olacaktır. Bu içerik içerisinde de, bayramda sıkça kullanılacak dekorasyon parçalarına yönelik en kullanışlı ve güzel sunumlara yer verdik. Peki bu sunumlar içerisinde nasıl detaylar yer alıyor? 

sunum tabakları

Bu anlamda en çok dikkat çeken şüphesiz ki servisler olacaktır. İkramlarınızı sunarken, geniş ve desenli tabakları tercih edin. Küçük tabakları tercih edip ikramları sıkıştırırsanız, göz yorulmasına neden olursunuz.

Ancak geniş ve orta büyüklükte bir tabak kullanırsanız, hem ikramlarınız sıkışıp göz yormaz hem de daha şık bir sunum oluşmuş olur. Ramazan bayramına özel sunum önerilerinde tüm detaylar için haberimize yakından bakın:

bayram sunum önerileri

Tabaklarınız için de sade değil üzerinde yazı çağrıştıran farklı tasarım ve desenlerin olduğu tabakları tercih edip, renkli bir görüntü oluşturun.

Bayram boyunca misafirlerinize bolca şeker ve çikolata ikram edecektiniz. Bu bayram için ailenize tutacağınız bu şeker ve çikolataları kutularından çıkarmanızın vaktidir. Özel şekerlik ve çikolatalıklar ile sunumlarınızı daha özel hale getirebilirsiniz.

Bu bayramda sunacağınız içecekleri şişelerinde değil sürahilerde tutun. Sürahilerinizin de bardaklarınızla takım olmasına özen gösterin. Böylelikle hem şık bir görüntü elde etmiş olur hem de uyum yakalamış olursunuz. 

Tabak modellerinde yaz sezonunun rengi olan mavi ve beyaz tonları tercih edilebilir. Bu renkler ile şık ve uyumlu bir birliktelik oluşmuş olur. Tabak ve kaseleriniz desenli, servis tabaklarınız düz modellerden oluşabilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar