Eklektik dekorasyon nasıl uygulanır? 2020 eklektik dekorasyon modelleri

01 Temmuz 2020, 08:54
Eklektik dekorasyon nasıl uygulanır? 2020 eklektik dekorasyon modelleri

Son dönemin trend dekorasyon tarzlarından eklektik dekorasyon, kendi stilini yansıtmayı amaçlayanlar için en doğru dekorasyon stillerinden biri olarak dikkat çekiyor. 2020 sonbahar dekorasyon trendleri arasında başrolde yer alan eklektik dekorasyon, nedir ve nasıl uygulanır? Sizler için eklektik dekorasyon hakkında bilinmesi gerekenleri ve en şık eklektik dekorasyon örneklerini bir içerik içerisinde topladık.

Bu aralar oldukça trend olan öyle ki dekorasyon adına Google'de en çok aratılanlar arasına giren dekorasyon trendi eklektik, bugünkü içeriğimizin konusu. 2020 dekorasyon trendleri arasında yer alan eklektik; salon, mutfak, yatak odası gibi alanlarda oldukça tercih ediliyor. Yunanca eklektos kelimesinden gelen eklektik kelimesi, seçilmiş anlamını taşımaktadır. Bu tarzda amaç; stili oluşturan kişinin, kendisini yansıtan parça ve trendleri bir araya getirmesiyle oluşan bir dekorasyon stilidir. Bir diğer açıklamayla; farklı tarz ve stillerden oluşturulan bir karma dekorasyon şeklidir.

EKLEKTİK DEKORASYON NEDİR?

Son dönemde oldukça trend olan eklektik kelimesi, sözlük anlamı itibariyle seçmeci tanımını taşır. Dekorasyondaki karşılığı ise birbirinden farklı modelleri birleştirip yeni bir tarz oluşturmaktır. Nitekim aynı şekilde sanat ve moda gibi kavramlarda da kendisine bu şekilde yer bulur.

eklektik dekorasyon nedir

Kavram olarak az biliniyor olsa da, çokça kullanılan bir dekorasyon stilidir. Özellikle salonlarda sıkça tercih edilen dekorasyon stilinin nasıl uygulanacağına gelin yakından bakalım!

eklektik dekorasyon ne demek

EKLEKTİK DEKORASYON NASIL UYGULANIR?

Bu dekorasyonda amaç, bir harman oluşturmaktır. Bu harmanın eğlence ve ışıltı katmasına önem verin. Saten ve keten kumaş, metal ve ahşap dekorasyon ile mobilyaların birleşimi, eklektik dekorasyonu uygulama konusunda en tarz örneklerdendir.

eklektik stil dekorasyon

Aynı şekilde modern ve klasik, bohem ve spor tarzlar da farklı kombinasyonlarla birleştirilebilir.

eklektik tarz dekorasyon

EKLEKTİK DEKORASYON ÖRNEKLERİ

eklektik ev dekorasyonu

Eklektik dekorasyon için canlı renkler ön plandadır. Ancak bununla birlikte, birbirleriyle uyumsuz olan renkler de dikkati çeker.

eklektik dekorasyon örnekleri

Renk şöleni demenin daha doğru bir tanım olacağı dekorasyon stili.

eclectic dekorasyon

Ahşap dekorasyon sebebiyle, turuncu ve kahve gibi tonlar daha çok tercih edilir. Beyaz ve gri tonları da, aynı şekilde eşlik eder.

tarz ev dekorasyon

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar