Yeni evlenen çiftler için dekorasyon önerileri

11 Temmuz 2020, 16:21
Yeni evlenen çiftler için dekorasyon önerileri

Yeni bir ev dekore etmek güzel olduğu kadar zahmetli de bir iştir. Evlerinde zevklerini yansıtmak isteyen çiftler, bu uğraş içerisinde istemeden çeşitli hatalara düşebiliyorlar. İçeriğimiz içerisinde, yeni evlenen çiftlerin işini kolaylaştıracak şık dekorasyon önerilerine yer verdik. İşte yeni evlenen çiftler için, uygulaması kolay ve masrafı az dekorasyon önerileri.

Yeni evli çiftler, evlerini dekore ederken bazı hatalar yapabilirler. Bunlar hatalar içerisinde en çok öne çıkan renk seçimi ve mobilyaların işlevselliği yönündedir. Sezonun son trendlerine bağlı kalarak hareket eden çiftler, bu dönemde bir uzman görüşüne ya da fikir alışverişine de ihtiyaç duyarlar. Peki yeni evli çiftler için en uygun dekorasyon önerileri nelerdir? Bir odayı dekore ederken nelere önem verilmelidir? Sizler için bu sorulara ve merak edilen tüm konulara, içeriğimiz içerisinde yanıt verdik. Bu önerileri uygulayarak, kolay ve masrafsız bir ev dekorasyonuna ulaşmayı başarabilirsiniz. 

YENİ EVLENEN ÇİFTLER İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

yeni evliler için dekorasyon önerileri

Çizgi detayı hem dekorasyon hem de moda açısından önemlidir. Moda konusundaki etkisi şöyle dursun, dekorasyon anlamında uzunluk ve kısalığı etkisi bulunmaktadır. Örneğin; uzun bir koridorunuz varsa dik çizgilerle kısa göstermeyi sağlayabilirsiniz.

yeni evli çiftlerin ev dekorasyonu

Işık, bir ev için en önemli dengedir. Doğru ışık kullanımı sayesinde, evlerinize derinlik kazandırabilirsiniz. Bu sebeple ışık seçimini iyi yapmanız gerekir.

yeni evli evi

Evinizde her zaman sadelikten yana olun. Bunun temel sebebi, kalabalık kavramının göz yorması ve rahatlıktan uzak olması. Bunun için belli başlı noktaları bilmek gerekir: Renklerin dili ve mobilyalar.

Her rengin belli bir dili vardır. Bu renkler, bulunduğu ortama dilleriyle etki eder. Bu nedenle daha rahatlatıcı renkler seçilmelidir. Böylelikle; evlerinizde oluşturmak istediğiniz konforu oluşturabilirsiniz.

Mobilya seçimi de önemlidir. Mobilyalarınızı önceden deneyimlemeniz; vücudunuza uygunluğuna, sertliğine vb. konulara yakından önem vermeniz ve ilgilenmeniz gerekir. Deneyimlemeden alınmış mobilyalar, sonrasında sorunlar doğurabilir.

Eğer eviniz küçükse, fonksiyonu yüksek koltuklar tercih edin. Fazla eşya yerine aynı anda hem yatak hem de koltuk olarak kullanılabilen veya bazası bulunan koltuklar kullanıp alandan kazanmış olun.

Mutfak dekorasyonunda öne çıkan dolaplardır. Dolap tasarımında açık tonları tercih ederseniz, aydınlık bir alan oluşturmuş olursunuz. Bu renkler aynı zamanda sadelik de sağlar. Banyo dekorasyonunda ise kişisel bakım ürünleriniz için ayrı bir alan açın. Bu eşyalarınızın göz önünde bulunup alan kalabalığına sebep olmasına izin vermeyin. Böylelikle bu alanları dilediğinizce yerleştirip düzenleyebilme kolaylığına da erişmiş olursunuz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar