Duvar dekorasyonu fikirleri! Duvarların sıkıcılığını ortadan kaldıran dekorasyon fikirleri

19 Mayıs 2020, 16:58
Duvar dekorasyonu fikirleri! Duvarların sıkıcılığını ortadan kaldıran dekorasyon fikirleri

Odalarda farklı bir kimlik oluşturmak için mobilyalar yerine yönelinecek dekorasyon alanlarından biri olan duvarlar için, kolay ve renkli dekorasyon fikirleri bulunuyor. Duvarların sıkıcılığını ortadan kaldıracak, uygulaması pratik duvar dekorasyonu fikirlerini sizler için derledik.

Evlere hareketlilik katmak için yalnızca mobilya değişimine yönelmek yetmeyecektir. Evlerin büyük bir kısmını kaplayan duvarların da, belli başlı bir değişime girmesi gerekir. Duvarların tek düzeliğini ortadan kaldırıp odaya farklı bir hava katmak için, sadece boyamak yetmeyebilir. Dekoratif açıdan da yeniliklere gidilmesi gerekir. Bu sayede duvarların sıkıcılığı da ortadan kaldırılmış olur. Peki duvarlar için nasıl dekorasyonlar uygulanabilir? Duvarlara uygulanacak yeni dekorasyonlar ile odaların sahip oldukları görünüm ve işlevsellik de değişmiş olur. Bu dekorasyon sayesinde, odaların genişlik ölçüsü de değiştirilebilir. İçeriğimiz içerisinde sizlere, duvarlara yepyeni bir kimlik kazandırılmasını sağlayacak duvar dekorasyonu fikirlerini sunduk: 

DUVAR DEKORASYONU FİKİRLERİ

Duvarlara farklı bir kimlik, canlılık katmak amacıyla bir dekorasyon uygulanırken uygulanabilecek adımlar sırasıyla şu şekilde ilerleyebilir. Ancak her şeyden önce duvar rengi boyasını değiştirin. Özellikle duvar rengi konusunda kesinlikle beyaz ve krem rengi tonlarını kullanın. Açık renkler, psikolojik olarak kişiyi kendisine iyi hissettirir.

RAF DEKORASYONU

Boya işlemi tamamlandıktan sonra, raf dekorasyonuna yönelinebilir. Dolaplarla alanın sıkıştırılması yerine raflar tercih edilebilir. Bu raflar üzerine renkli kitaplar, küçük aksesuarlar, çerçeveler ve film, müzik dvdleri, oyunlar dizilebilir ve renkli bir görünüm sağlanabilir.

Raflar pembe, turuncu ve yeşil gibi renklere boyanabilir. Rafların alt kısmına rafsız televizyon üniteleri yerleştirilebilir. Böylelikle tamamen size ait bir film/dizi izleme, oyun oynama alanı da oluşturmuş olursunuz.

Aksesuarları sadece raflarda değil duvarlarda da kullanmayı tercih etmek, şık bir yaklaşım olacaktır. Saat, obje, antika eşyalar duvar dekorasyonu olarak şık duracaktır. 

ÇERÇEVE DEKORASYONU

Raflar üzerine konulan küçük fotoğraf çerçeveleri, raflar dışında duvarlara da asılabilir. Bu çerveler içerisine yalnızca fotoğraf değil ünlü ressamlar eserleri de yerleştirilebilir. Bu şekilde zarif ve şık bir duvar alanı oluşturulmuş olursunuz.

Ayrıca son dönemin trendleri arasında yer alan boş çerçeve dekorasyonu da kullanılabilir. Çerçeve renkli ancak içerisinde yalnızca cam olacak şekilde yapılan çerçeve dekorasyonu, farklı bir duvar alanı oluşturulmasını sağlar.

DUVAR SÜSLERİ

Sadece boyamak yerine, farklı şekillere de yönelinebilir. Bunlar arasında; başka renklerle duvara stiller oluşturmak ve sticker yapıştırmak yer alabilir. Bir hayvan figürü ya da kişisel bir alan oluşturmak için sevilen filmin karakterlerinin yer aldığı stickerler ya da duvar görsel çizimleri oluşturulabilir.

AYNA DEKORASYONU

Odada hem zariflik oluşturmak hem de daha geniş olduğu düşüncesini oluşturmak için aynalar tercih edilebilir. Aynalar, derinlik algısı sayesinde bulundukları odayı olduklarından daha geniş gösterme gücüne sahiptirler. Bunun etkisinden özellikle salonlarda faydalanılabilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar