Kıyma çekme makinesi nasıl kullanılır? Elektrikli kıyma çekme makinesi modelleri 2020

06 Ağustos 2020, 11:43
Kıyma çekme makinesi nasıl kullanılır? Elektrikli kıyma çekme makinesi modelleri 2020

Kurban etlerini kasap sırası beklemeden en hızlı ve kolay şekilde kıyma, içli köfte, sosis ve sucuğa dönüştürebilmeniz ev tipi elektrikli kıyma makineleriyle mümkün oluyor. Beko, Vestel, Fakir gibi markaların kıyma makineleri, özellikleri kadar uygun fiyatlarıyla da ilk tercihler arasında yer alıyor. İşte Kurban Bayramı haricinde günlük zamanlarda da kullanabileceğiniz elektrikli kıyma makinesi modelleri.

Kurban Bayramı'nda kesilen etlerin kıymaya, sucuğa ve sosise çevrilmesi için kasaba gidilir. Bu dönemde oldukça yoğun olacak olan kasaplarda, sıra bekleyerek fazlaca vakit geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Et ve kıyma makineleri, bu vakit kaybının önüne geçmenizi sağlar. Kıyma çekme özelliğinin dışında sosis, sucuk ve içli köfte yapan aparatlara da sahip olan bu makineler, yüksek kilitli motor gücüyle uzun ömürlü ve kaliteli bir performans sağlar. Peki en kullanışlı ve uygun fiyatlı kıyma çekme makineleri hangileridir? 

ELEKTRİKLİ KIYMA MAKİNESİ MODELLERİ 2020

 BEKO KM 5024 M FLORAL

1.500 TL

KİLİTLİ MOTOR GÜCÜ:

2200 W

SOSİS/SUCUK/İÇLİ KÖFTE APARATI:

VAR

Bu makineyle etlerinizi kıymaya dönüştürmenin yanında, sahip olduğu aparat sayesinde sosis, sucuk ve içli köfte hazırlayabilirsiniz.

 

TRENDYOL APEX SALÇA & KIYMA MAKİNESİ

427 TL

KİLİTLİ MOTOR GÜCÜ:

2000 W

TERS YÖNDE DÖNDÜRME FONKSİYONU:

VAR

Bu makineyle sosis, sucuk ya da içli köfte hazırlayamazsınız. Ancak salça yapabilirsiniz. Ayrıca aparatının ters yönde döndürme fonksiyonu bulunmaktadır.

 

TRENDYOL APEX SALÇA & KIYMA MAKİNESİ

412 TL

KİLİTLİ MOTOR GÜCÜ:

2000 W

TERS YÖNDE DÖNDÜRME FONKSİYONU:

VAR

Apex markasının bir diğer modeli olan bu makinede de, tıpkı bir önceki makinede var olan özelliklerin aynısı bulunmaktadır. Sosis, sucuk ve içli köfteyi bu makinede de yapamazsınız. Yine bir önceki makinede olduğu gibi salça yapabilirsiniz.

 

MEDİA MARKT FAKİR ET KIYMA MAKİNESİ

1.199 TL

KİLİTLİ MOTOR GÜCÜ:

1800 W

SOSİS VE İÇLİ KÖFTE APARATI:

VAR

Kilit motor gücü, diğer modellere oranla düşük olan bu makinede sucuk değil ancak sosis ve içli köfte yapabilirsiniz.

 

VESTEL KIYMA MAKİNESİ

799 TL

KİLİTLİ MOTOR GÜCÜ:

2200 W

Fiyatı diğer makinelere oranla daha düşük olan Vestel kıyma makinesinin sahip olduğu özellikler de, diğer makinelere oranla oldukça kısıtlıdır. Bu modelde yalnızca kıyma çekebiliyorsunuz. Diğer özellikleri uygulamanız mümkün olmuyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar