Rustik perde modelleri! Rustik perdeler ile ev dekorasyonu önerileri

02 Nisan 2021, 15:21
Rustik perde modelleri! Rustik perdeler ile ev dekorasyonu önerileri

Son dönemde oldukça popüler olan rustik perdeleri ön plana alarak salonlarınız için daha farklı bir dekorasyon stili uygulayabilirsiniz. Peki bu stil nedir ve uygulaması zor mudur? Sizler için rustik perdeler ve dekorasyonu hakkında bilinmesi gerekenleri ayrıca sezonun rustik perde modellerini derledik.

Kornişlerin yerine takılan silindirler için kullanılan rustik tanımı, günümüzde aynı adı taşıyan perde modelleriyle de dikkat çekiyor. Kornişe kıyasla daha eski bir perde takma stili olan rustik; metal, pirinç ve ahşap halkalardan oluşmaktadır. Bu perdeler genellikle gösterişli mobilyaların kullanıldığı evlerde tercih edilmektedir. Son dönemin en popüler modeli olan rustikler, evlere klasik görüntü dışında daha modern bir hava da katmayı başarabilmektedir. Rustik perdeler kullanılarak nasıl bir ev dekorasyonu hazırlayabilirsiniz sorusuna, bu kavramın tanımını iyi bir şekilde bilerek yanıt bulabilirsiniz.

Japandi tarz dekorasyon nedir, nasıl uygulanır?İLİŞKİLİ HABERJapandi tarz dekorasyon nedir, nasıl uygulanır?

- Kullanımı çok daha eskiye dayanmaktadır.

- Aslında bir perde takma şekline verilen tanımdır.

- Kumaş ve deseni sebebiyle kullanıldığı alana şıklık dışında gösteriş de kazandırmaktadır.

Rustik perde dekorasyonunda ise şu adımlar takip edilebilir:

Rustik perdeler hakkında Estetikli bir görüntü veren rustik perdeler, gösterişli olmasından dolayı sadece salonlarda ya da oturma odalarında değil yatak odaları ve mutfaklarda da kullanılabilmektedir. Bu perdeler, lüks otellerin odalarında uygulanan dekorasyon için de kullanılmaktadır. 

 

Model ve desen çeşitliliği fazla olan bu perdeleri alırken, pencere boyu ile kullandığınız mobilyaların renk ve kumaşlarına da dikkate alın. Birbirinden zıt bir kumaş, desen ve renk birleşimi çirkin bir görüntü oluşmasına sebebiyet verebilir.

Rustik perde satın alırken ayrıca perdenin kullanılacağı odaya görsellik dışında işlevsellik açısından da uyup uymayacağına dikkat etmelisiniz. Her ne kadar hareketli modelleri çoğunlukta olsa da sade modelleri de bulunmaktadır.

Rustik perde dekorasyon

Rustik perdeler popüler olmalarına karşın fiyat açısından da herhangi bir zorluk yaşatmıyor. İnternet üzerinde askılık modelleri satılan rustik perdeler herhangi bir perdecide de avantajlı ve uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. 

Rustik perde modelleriKullanımı oldukça kolay olan rustik perdeler basitçe çıkarılıp yerine tekrardan takılabilmesi açısından da diğer modellere oranla daha avantajlı ve ön planda yer alıyor. Temizlik konusunda da diğer modellere göre istisnai ayrımları bulunmaktadır. Örneğin; eğer perdeniz kalın ise onu elektrik süpürgesi ile temizleyebilirsiniz.

Ama eğer makinede yıkayacaksanız da bir bez torbanın içerisine koymak zorundasınız. Perdeleri ütülemeden de yerlerine geri asabilirsiniz.

RUSTİK PERDE MODELLERİ 2021

Rustik perde nedir

PERDELENS - RUSTİK PERDE

- Malzeme: Polyester

- Kanat Sayısı: 1

- Yıkama Derecesi: 30

Alışveriş haberleri

PERDELENS - RUSTİK PERDE

- Malzeme: Polyester

- Kanat Sayısı: 1

- Yıkama Derecesi: 30

Dekorasyon haberleri

PERDELENS - RUSTİK PERDE

- Malzeme: Polyester

- Kanat Sayısı: 1

- Yıkama Derecesi: 30

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar