Son zamanlarda fabrikasyon ürünlerden ziyade daha doğal görünümlü tasarımlar dekorasyonda tercih ediliyor. Kendine has dokusu ve benzersiz görünümüyle dikkat çeken epoksi, evinizde estetik bir bakış açısı yakalamanızı sağlar. Peki, epoksi nedir? Epoksi reçinesi nasıl kullanılır? Merak ettiğiniz tüm detayları sizler için haberimizde açıkladık...

Ev dekorasyonunda her parçanın birbiriyle uyumlu olmasına özen gösteririz. Bu noktada aksesuarlar, dekorasyonda dengeleyici ve bütünleyici bir rol üstlenir. Aksesuarların sağladığı ufak dokunuşlarla yaşam alanımızda daha dinamik ve canlı bir bakış açısı oluşturmak sanıldığı kadar zor değil. Dekorasyon güzellik yalnızca hazır alınan objelerle değil el emeği ile yapılmış ürünlerle de sağlanabilir. Yaşam alanınızda kişisel tarzınızı oluşturarak kendinizden parçalar katabilirsiniz. Son zamanlarda ülkemizde de popüler hale gelen epoksi reçine tasarımları, fazlasıyla dikkat çekiyor. Epoksi ile yaratıcılığınızın sınırlarını zorlarken birbirinden özgün ve tamamen hayal gücünüzün ön planda olduğu görsel doyuruculukta tasarımlar yapmanız artık çok kolay. Gelin dekorasyonda epoksi kullanmanın püf noktalarını birlikte keşfedelim.

EPOKSİ REÇİNE NEDİR?

epoksi kullanarak yapılmış bir tablo


Epoksi; tekne, ahşap malzemeler gibi pek çok alanda işlevsel olan ısı ve neme dayanıklı bir zemin kaplama ve onarım malzemesidir. Aynı zamanda çok kuvvetli yapıştırma gücü bulunan epoksi pek çok maddeye karşı dirençlidir. Epoksi reçine, iki ayrı bileşenden meydana gelir. Bu bileşenle renk pigmentleri karıştırıldığında özellikle resim yapmak için boyama alanında kullanılabilir.

SINIRSIZ TASARIM İMKÂNI SAĞLIYOR

Silikon ve plastik dışında her yüzeyde kullanma imkânı bulunan epoksi reçine, yapısı itibariyle akışkan olduğundan dolayı, bir ürünün tamamen aynısını tekrar yapmak mümkün değil. Bundan dolayı kendi iç dünyanızı yansıtan, el emeği ve yalnızca size özel tasarımlarla bulunduğunuz mekânın havasını değiştirebilirsiniz. Farklı görünümlerde süs eşyaları; salon, yatak odası, çocuk odası, mutfak, banyo hatta balkon ve teraslarınızda da orijinalliği evinize getiriyor. Sadece ev dekorasyonu değil aynı zamanda ofis dekorasyonlarında da fazlasıyla dikkat çeken epoksi tasarımları sizde çok seveceksiniz.

EPOKSİ İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

epoksi kullanılarak yapılan takılar
Epoksi malzemeyle ahşabı birleştirerek birbirinden farklı masa ve sehpa tasarımları yapmanız mümkün. İster epoksi reçineyi tek başına kullanın yada yalnızca ahşap objelerle kullanmaktan çekinmeyin.  Bunun yanı sıra; tepsi, bardak altlığı, mumluk, anahtarlık, saat, küpe ve kolye gibi birçok takı ürünleri de epoksiyle bambaşka bir hale bürünebilir. 

BU MALZEMEYE NEREDEN ULAŞABİLİRİM?Epoksiyle tasarım yapmak isterseniz bu malzemeye her yerden ulaşabilirsiniz. Piyasada birçok farklı fiyata bulabileceğiniz epoksileri özellikle internet üzerinden çok hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz. Bu noktada hiçbir zararlı kimyasal içermemesine dikkat edin. Epoksi reçine ile tasarımlarınızı gerçekleştirirken güvenlik açısından maske ve eldiven kullanmayı da ihmal etmeyin.

SONUÇ SİZİ DE ŞAŞIRTACAKYıl içerisinde özel günler birbirini kovalarken sevdiklerinize epoksi ile tasarladığınız ürünleri hediye edebilirsiniz. Yalnızca onlarla özel olan bu hediyelere çevrenizdekiler bayılacaklar.

İLİŞKİLİ HABER

Tepeören nerededir? Tepeören'e nasıl gidilir? İETT ile Tepeören'e nasıl gidilir?

İLİŞKİLİ HABER

Ketoral şampuan ne işe yarar? Ketoral şampuan kullanımı!

BİR YORUM YAPIN 0