Lüks dokular ve zengin renklerin özenle şekillendirilmesiyle ortaya çıkan İngiliz Tarzı ev dekorasyonu, ev dekorasyonunda benzersiz bir görünüm yakalamak isteyenler için biçilmiş kaftan niteliğindedir. Peki İngiliz Tarzı ev dekorasyonu nedir? İngiliz tarzı nedir? İngiliz Tarzı Ev dekorasyonu nasıl yapılır? İşte İngiliz Tarzı ev dekorasyonu fikir önerileri...

Bir evin dekorasyonu ve tasarımı aslında kişiliğimize dair ipuçları taşır. Doğru bir bakış açısıyla evimizi şekillendirmek için öncelikle evin ihtiyacı ve kişisel zevklerin ön planda olduğu bir dekorasyon stili belirlemek gerekmektedir. Ancak çoğu zaman ev dekorasyonunda uyum ve ahengi yakalamak kolay olmayabiliyor. Özellikle her detayda zengin ögelerin eşlik ettiği estetik bir stil oluşturmak için özenli davranmak gerekmektedir. Dekorasyonda zarifliğin ve ihtişamın harmanlanmasıyla şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız; İngiliz Tarzı ev dekorasyonu tam size göre demektir. Geleneksellik ve görkemli dokunuşların iç içe geçtiği İngiliz Tarzı ev dekorasyonu hakkında bilinmesi gereken her şeyi gelin birlikte öğrenelim.

İNGİLİZ TARZI EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

İngiliz Tarzı Ev dekorasyonu denildiğinde akla ilk olarak desenli duvar kâğıtları gelmektedir. Bu stili evinizde tamamen hissetmek istiyorsanız; duvar kâğıdı konusunda doğru bir seçim yapmalısınız. 

İngiliz Tarzı ev dekorasyonu

Salonlarınıza zarif çiçek desenli duvar kâğıtlarına yer vererek İngiliz Tarzı ev dekorasyonu oluşturmanın ilk adımı gerçekleştirebilirsiniz. 

İngiliz Tarzı duvar dekorasyonu

Dilerseniz siyah, bordo, lacivert gibi koyu renklerin hâkim olduğu duvar kâğıtlarını yatak odalarında kullanabilirsiniz. Böylece hem şık hem de asil bir görünümü yatak odanıza davet edebilirsiniz.

İngiliz tarzı yatak odası dekorasyonu

Banyo ve mutfaklarda ise çiçek desenli duvar kâğıtları kullanabileceğiniz gibi; geleneksel çizgili dokulu desenlere de yer verebilirsiniz. 

İngiliz Tarzı yatak odası dekorasyonu

İNGİLİZ TARZI EV DEKORASYONUNDA NELER OLMALI?

İngiltere’nin küçük bir kasabasından çıkıp gelen otantik görünümü evinize taşımak isterseniz her şeyin özenli ancak bu özenin çabasız görünmesi gerekmektedir.

İngiliz tarzıyla dekore edilmiş bir ev

Doğallığı ön plana alarak kumaş seçimlerinizde de buna göre hareket etmelisiniz. Keten, pamuk, kambrik ve jakar gibi doğal kumaşların göz önünde olduğu bir görünüm evinize çok yakışacak.

İngiliz Tarzı salon dekorasyonu

Yumuşak tonlardaki rahat halılar ve güçlü perdeler bu tarzda göz alıcı bir unsurdur.

İNGİLİZ TARZI EV DEKORASYONUNDA MOBİLYA SEÇİMİ

Doğal ahşabın ağırlıklı olarak yer verildiği İngiliz Tarzı ev dekorasyonunda; dolap, orta sehpa ve masalarınızın bu malzemeden olmasını tercih edebilirsiniz. Meşe, ceviz, maun veya çam ağacından yapılmış eşyalar evinizde sıcak ve samimi bir görüntüye de kucak açacaktır. 

İngiliz Tarzı ev dekorasyonunda mobilya seçimi

Özellikle salon ve oturma odasında yer alan koltuk takımlarınızda ahşabın sıcaklığı ile derinin asil görüntüsünü harmanlayabilirsiniz.

Özenle döşenmiş yastıklar ve battaniyeler oturma gruplarının görünümüne asalet katmaktadır.


Göz yormayan desenlerin kullanıldığı berjerler de İngiliz Tarzı ev dekorasyonunda zarif bir görünüm oluşturabilir.

ŞÖMİNENİN SICAKLIĞINA HAZIR OLUN!

Doğal taş ya da oymalı ahşap panellerin çevrelediği şömineler, görsellik açısından İngiliz Tarzı ev dekorasyonunun temelinde yer almaktadır.

Şömine dekorasyonu

Eğer ev dekorasyonunda şömineye yer verecekseniz; mobilyalarınızı konumlandırırken odak noktasında şömine olmasına özen gösterin.

Salon dekorasyonunda şömine kullanımı

İNGİLİZ TARZI EV DEKORASYONUNDA AKSESUAR KULLANIMI

Odalarda kullanacağınız açık raflarda aile yadigârlarına yer vererek geçmişten izleri sergileyebilirsiniz. Misafirlerinizin de hoşuna gidecek olan bu görünümde aile fotoğraflarının yer aldığı çerçeveler ve değerli eşyalar çok hoş görünecektir.

İngiliz Tarzı ev dekorasyonunda aksesuar kullanımı

Ayrıca hasır sepetler ve çat setleri de aksesuar seçiminde zarif bir tasarım oluşturmaktadır.


El yapımı el sanatları İngiliz Tarzı ev dekorasyonunda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu özel eşyaların çevresinde kurutulmuş çiçekler ile hoş bir doku kazandırabilirsiniz. 


Kristal avizeler, görkemli şamdanlar, porselen ve gümüş eşyalar bu dekorun olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. 


Ayrıca antika aynalar ve vazoları bu dekorasyonu oluştururken unutmamak lazım. 

BİR YORUM YAPIN 0