Sıcak ve samimi bir dekorasyon oluşturmak için renklerin gücünden fazlasıyla yararlanıyoruz. Evin her odasında estetik bir görünüm yakalayabileceğiniz gülkurusu rengi, özellikle sonbaharda evinizde hoş bir bakış açısı sunabilir. Peki, gülkurusu rengi salon dekorasyonunda nasıl kullanılır? İşte merak ettiğiniz her detayı haberimizde sizler için açıkladık...

Ev dekorasyonunda göz alıcı ve uyumlu bir stil şekillendirmek için renk seçiminde oldukça hassas davranmak gerekmektedir. Her bir parçanın birbiriyle ahenk içerisinde olduğu salon dekorasyonlarında, dikkat çekici renklere yer verilebilir. Özellikle yumuşak tonların hâkim olduğu asil görünümden hoşlanıyorsanız; renkleri odak noktası haline getirebilirsiniz. Uzun yıllardır popülerliğini hiç kaybetmeyen ve evin her köşesinde ayrı bir güzellik şekillendiren gülkurusu rengi dekorasyonda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Pembe alt tona sahip ancak soluk bir yapısı bulunan Gülkurusu rengi, ev dekorasyonunda yumuşak ve asil bir görünüme kucak açar. Göz yormayan yapısı ile duvarlarda, mobilyalarda veya aksesuarlarda gülkurusu rengi kullanılabilir. Gelin, gülkurusu renginin nerelerde ve nasıl kullanılacağını birlikte öğrenelim.

SALONLARDA GÜLKURUSU ESİNTİSİ

Salonlarınızın odak noktasını oluşturan koltuk takımlarınızı hangi tarzda seçmiş olursanız olun; renk olarak gülkurusuna yer verebilirsiniz.

Gülkurusu rengi, genellikle bej ve beyaz ile muhteşem bir uyum yakalamaktadır. Koltuklarınızda gülkurusunun tamamen hâkim olmasını istemezseniz, açık tonlarda berjer seçimi yapabilirsiniz. 


Koltuk takımında renk seçimini gülkurusu renginden yana kullandıysanız; duvar rengi ve aydınlatma işin püf noktasını oluşturmaktadır. Dilerseniz gülkurusu renginde bir duvar ve koltuk ile yoğun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Altın sarısı ve gülkurusu harika bir uyumun birlikteliğini oluşturabilir. Salonlarınızın bir köşesinde yer vereceğiniz gülkurusu berjer veya sandalyelerinizin ayaklarında altın sarısıyla uyum yakalayabilirsiniz.

Yeşil ve gülkurusunun muhteşem bir uyum yakaladığını biliyor muydunuz? Zeytin yeşili ve gülkurusunu mobilyalarınızda bir araya getirerek orijinal bir görünümü evinize davet edebilirsiniz. 

DUVARLARDA RENKLERE YER AÇIN

Ya da daha göze batmayan, soluk renklerde bir duvar rengine yer vererek mobilyalarınızın çarpıcı bir etki oluşturmasına izin verebilirsiniz.

Gülkurusu kullandığınız mobilyaların daha ön planda olmasını isterseniz; duvarlarınızda koyu renklere yer verebilirsiniz.

GÜLKURUSU YERLERE SERİLSİN!

Zeminlerin parlayan yıldızı olan halılar, bir evin aslına bakarsanız en dikkat çekici ögelerinden birini oluşturmaktadır. Gülkurusu renginin muhteşemliğini halılarınızda kullanmaya ne dersiniz? 

Dilerseniz koltuklarınız ve halınızı aynı tonlarda kullanarak gülkurusu renginin evinizde uyumlu bir akış oluşturmasına izin verebilirsiniz.


Ya da mavi tonlarında bir halıyla salonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

AYDINLATMA SEÇİMİNE DİKKAT!

Gülkurusu renginin hâkim olduğu odalarınızda aydınlatma seçimi büyük bir önem taşımaktadır. Gülkurusu renginin etkisini yoğunlaştırmak isterseniz loş ışıklara yer verebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Dünyanın en pahalı 5 kozmetik ürünü hangisi?

İLİŞKİLİ HABER

Yurtlarda çamaşır nasıl yıkanır? Yurtta çamaşır yıkamak için 5 ipucu

BİR YORUM YAPIN 0