Her mevsim ayrı bir güzellikle bizleri karşılayan bahçelerin dekorasyonu, güneşin kendini göstermesiyle önem kazanmaya başladı. Peki, benzersiz bir bahçe dekorasyonu oluşturmak için neler yapılmalıdır? İşte cevaplar...

Yaz aylarının en gözde alanlarından biri olan bahçeler, havaların ısınmasıyla vazgeçilmez bir seçenek haline geldi. Sabahları güneşin ilk ışıkları yere düşerken bahçenizde çay içerek keyifli anlar geçirebilirsiniz. Ya da havanın kararmasıyla ılık ılık esen rüzgârın eşliğinde yıldızları seyredebilirsiniz. Huzur dolu anlara ev sahipliği yapan bahçelerin dekorasyonu oldukça önemlidir. Hem konforlu bir alan şekillendirmek hem de şık bir görünüm elde edebilmek için bahçe dekorasyonunda özenli davranmak gerekmektedir. Gelin bahçelerinizde bambaşka bir atmosfer yakalayabileceğiniz dekorasyon önerilerini birlikte inceleyelim.

ARABA TEKERLEĞİNE ŞANS VERİN!

Bahçe dekorasyonu oluştururken herkesten farklı ve orijinal fikirlere yer vermek isterseniz, bu fikre bayılacaksınız! Büyük araba tekerleklerini dilediğiniz renklerde boyayarak saksı olarak kullanabilirsiniz. 


Aynı zamanda araba tekerleklerini kullanarak kendinize şık ve kimsede olmayan bir sehpa veya masa da tasarlayabilirsiniz. Renk renk boyayacağınız tekerleklerden bahçe mobilyası yapma fikri hem bütçenize hem de zevkinize uyacaktır!


Ya da araba tekerlekleri ile çocuklarınıza salıncak yaparak onların keyfini ikiye katlayabilirsiniz. 


Hayal gücümüzün sınırsız olduğunu düşünürsek; daha birçok eğlenceli tasarımlara imza atabilirsiniz. 

BAHÇELERİNİZ IŞILDASIN!

Bahçe aydınlatması, yalnızca ihtiyaç olarak değil aynı zamanda; aksesuar olarak da kullanılabilir. Farklı bir aydınlatma oluşturmak isterseniz çiçek sulama bidonlarına şans verebilirsiniz.

Özellikle çelik olacak şekilde seçeceğiniz çiçek sulama bidonlarının içerisine led ışıklar yerleştirerek akşamları loş bir ortam elde edebilirsiniz. 


Kavanozların içerisine küçük kokulu mumlar yerleştirerek hem hoş bir kokuyu bahçenizde ağırlayabilir hem de huzurlu bir ortam yakalayabilirsiniz.

CANLI VE EŞSİZ GÖRÜNÜME “MERHABA”

Eski el arabalarını bahçe dekorasyonunda değerlendirmeye ne dersiniz?

Mis kokulu rengârenk çiçeklerinizi el arabasının içerisine yerleştirerek muhteşem bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Kullanmadığınız veya dekoratif olarak satılan bisikletlerden de bahçenizde farklılık oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz saksılık olarak yer verebilir ya da duvarlarınızda orijinal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bahçenizde çiçeklerin renkleriyle uyum yakalayacak canlı renklerde banklara yer verebilirsiniz. Mor, turkuaz, yeşil ve kırmızı gibi dikkat çekici renkler bahçenizde farklı bir hava oluşturacaktır.

İLİŞKİLİ HABER

İstanbul’un ünlü 7 tepesi nerededir? İstanbul'daki 7 tepenin isimleri nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 0