Stresli ve yoğun bir günün ardından sıcak bir duş almak ve ferahlamak herkese çok iyi gelmektedir. Bu ferahlığı iki katına çıkarmaya ne dersiniz? Son yıllarda duşlarda sıklıkla kullanılan okaliptus bitkisi dekoratif ve sağlık açısından muazzam bir seçenek oluşturmaktadır. Peki, okaliptus nedir? Duşlarda okaliptus nasıl kullanılır? Duşa okaliptus nasıl asılır? İşte cevaplar...

Ev dekorasyonunda bazı ufak detaylar, benzersiz dokunuşlar yapmak için vazgeçilmez bir fırsat oluşturmaktadır. Özellikle hem dekoratif açıdan estetik bir görünüm elde etmek hem de işlevselliği ön planda tutmak oldukça önemlidir. Güne başlarken veya gün sonunda en sık vakit geçirdiğimiz alanlardan biri olan banyoların dekorasyonunda da hassas ve özenli davranmalıyız. Konforun ve şıklığın bir arada kullandığı banyolarda, doğanın zengin armağanlarını misafir edebilirsiniz. Taze ve ferahlığın sembolü olarak görülen okaliptusa duşlarınızda yer vermeye ne dersiniz? Gelin, okaliptusun duşlarda kullanımı hakkında bilinmesi gereken detayları mercek altına alalım.

OKALİPTUS NEDİR?

Avustralya'ya özgü bir ağaç türü olan Okaliptus, yaprak dökmeyen bir bitki olarak nitelendirilmektedir. Uzun sapları ve yeşil dairesel yapraklarıyla her alanda kullanılan bu bitkinin kabuğundan elde edilen yağ oldukça popülerdir.

Hoş görüntüsüyle evlerde de sıklıkla karşımıza çıkan okaliptus, özellikle dekoratif amaçla da kullanılmaktadır.

DUŞLARDA OKALİPTUS ASMANIN FAYDALARI

Okaliptus yaprağının faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Özellikle stres azaltmak için birebir çözüm yolu olan okaliptus; banyolarda kullanıldığında sıcak buharın etkisiyle doğal yağını salgılar ve stresi en aza indirmeye yardımcı olur. 

Burun tıkanıklığına etkili olduğunu bilinen okaliptus, iltihap sorunlarını çözmek ve üst solunum yollarını rahatlatmak için kullanılabilir.

DUŞA OKALİPTUS NASIL ASILIR?

Okaliptus yaprağını suyla temas etmemek koşuluyla duş başlığının üst kısmına yerleştirmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 2 tutam okaliptus bitkisini alt kısmından bağlayarak duş başlığınızın üst kısmına koyabilirsiniz. Kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren etkisini hissedebileceğiniz okaliptus, yorgunluğunuzu azaltacaktır.

EVİNİZİN HER YERİNDE UFAK DOKUNUŞLARA YER AÇIN 

Okaliptusu yalnızca duş ve banyolarda değil aynı zamanda evin her köşesinde değerlendirebilirsiniz. Zarif yaprakları ve hoş görüntüsüyle evinize canlılık katacak olan okaliptus, salonlarda sehpaların üzerine yerleştirilebilir. 

İLİŞKİLİ HABER

Kapıcılar Kralı nerede çekildi? Kapıcılar kralının çekildiği sokak nerede?

İLİŞKİLİ HABER

2022 en yeni kazak modelleri! Oversized kazak nasıl kombinlenir?

BİR YORUM YAPIN 0