Son yıllarda tasarım endüstrisinin odak noktası haline gelen bronz, altın ve kahverenginin muhteşem uyumunu gözler önüne seriyor. Peki, bronz ev dekorasyonu nasıl yapılır? Bronz ev aksesuarları nelerdir? Bronz renk dekorasyonda nasıl kullanılır? İşte merak ettiğiniz tüm soruları sizler için yanıtladık...

Yaşam alanlarında ışıltılı ve göz alıcı bir görünüm oluşturmak dekorasyonda en dikkat edilmesi gereken faktördür. Özellikle dekorasyonda tamamlayıcı etki şekillendirmek için vazgeçilmez ögelerden biri olan aksesuarlarda detayları es geçmemek bu konuda oldukça önemlidir. Son yılların yükselen trendlerinden altın, gümüş ve rose metal kullanımı evlerde şık bir bakış açısı yakalamak için harika bir fırsat oluşturmaktadır. Yeni modern dünyanın altını olarak nitelendirilen bronz ise hem asil duruşu hem de zarafetiyle evlerinizde bambaşka bir atmosferi kucaklamanıza olanak sunar. Gelin, ev dekorasyonunda bronz dokunuşların etkisini birlikte keşfedelim.

BRONZ EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Ev dekorasyonunda bronza yer vermek bir eşyanın anında havasını değiştirerek daha göz alıcı bir hale gelmesini sağlar. Göz yormayan ve gösterişli olmayan bronz; tam anlamıyla asaletin simgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bulunduğu ortamda görkemli ve estetik bir bakış açısı oluşturan bronz detaylara evinizde yer vererek çevrenizdeki herkesi etkileyebilirsiniz. 

Bronz renkli metal sandalyeler, hem salon dekorasyonunda hem de yatak odasında önemli ölçüde karşımıza çıkmaktadır. Evinizin stiline göre dilerseniz yemek odasında dahi bronz sandalyeler kullanabilirsiniz.

Salonların olmazsa olmazı sehpa ve orta sehpalar, hem kullanışlı yapısı hem de şıklığıyla odak noktası haline gelmektedir. Sehpaların ayaklarında dilerseniz direkt yüzeyinde bronz detaylar kullanarak farklılık yakalayabilirsiniz.

Evin en işlevsel ve en çok kullanılan alanlarından biri olan mutfaklarda, kullanışlı olması kadar huzurlu bir görünüme de sahip olmasına dikkat edilmelidir. Uzun saatler geçirdiğimiz ve sevdiklerimiz için özel yemekler hazırladığımız mutfaklarda her bir parçanın özenle ve doğru seçilmesi konusunda hassas davranılmalıdır. Mutfaklara en çok yakışan renklerden biri olarak da bronz en doğru seçenektir.

Yemek masalarında alışılmışın dışında bir sofra dekorasyonu oluşturmak isterseniz; bronz renkli otantik ögelere mutlaka şans vermelisiniz. Bakır ve altın arasında dengeli bir uyum yakalayan bronz renginde detaylar kullanabilirsiniz.

BRONZ RENK EV DEKORASYONUNDA NASIL KULLANILIR?

Bir evin boyutuna ve atmosferine doğrudan etki eden aydınlatmaların seçiminde de özenli ve hassas davranmak oldukça önemlidir. Bronz detayların yer aldığı avizelerle evinizde baştan aşağı yenilikçi ve estetik bir görünüm şekillendirebilirsiniz.

Şekil ve boyutları ne olursa olsun aydınlatmada bronz kullanmaktan çekinmeyin. 

BRONZ AKSESUAR NASIL SEÇİLİR?

Kişisel zevklerimizin şekillendirdiği ev dekorasyonu, iç dünyamızın birer yansıması olarak görülmektedir. Şık ve zarif bir dekorasyon oluşturmanın en basit ve en doğru yolu ise bronz'a yer vermekten geçiyor. Bronz renkli mumluklar ve oda kokuları evlerinizde göz kamaştıracaktır.

Ahşap renkli mobilyalarla tamamlayıcı bir etki şekillendiren bronz renkli tepsiler, doğal tonlardaki masalarınızın üzerine şıklığın simgesi olacaktır.

Özellikle banyolarda modern bir dekorasyon oluşturmak isterseniz; duşa kabinlerde veya aynalarda bronz renk kullanabilirsiniz.

Ufak detaylarla büyük dokunuşlar yapabileceğiniz ev dekorasyonunda tamamen özgür olduğunuzu unutmayın!

İLİŞKİLİ HABER

Süt bozulmadan nasıl saklanır? Süt stoklama taktikleri! Çiğ süt nasıl saklanır

İLİŞKİLİ HABER

En zarif ve en rahat pijama takımı modelleri hangisi 2022? Kış mevsiminde pijama takımı

BİR YORUM YAPIN 0