Grej nedir? Grej renk salon dekorasyonu nasıl yapılır?

Günümüzde en dikkat çeken renklerden biri olan Grej, son zamanlarda dekorasyonda da trend renkler arasında yer alıyor. Peki, grej nedir? Grej hangi dekorasyon tarzlarıyla uyumludur? Grej renk salonlarda nasıl kullanılır? Grej renk dekorasyon nasıl yapılır? Grej renk dekorasyon nedir? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtını sizler için açıkladık...

Ev dekorasyonunda güçlü bir bakış açısı oluşturan renkler, dengeli bir şekilde kullanıldığında harika sonuçlar oluşturabilir. Her tarzın uyum sağladığı belirli bir renk skalası olsa her stille uyum sağlayan bazı renk grupları vardır. Bunlardan biri de bej ve grinin harmanlanmasıyla oluşan grej rengidir. Salondan yatak odasına, mutfaktan banyoya kadar evin pek çok köşesinde kusursuz bir geçiş imkanı sunan grej rengiyle ev dekorasyonuna yeni bir soluk getirebilirsiniz. Gelin, son zamanların en trend renklerinden grej ile etkili bir dekorasyon yapmanın yollarına birlikte göz atalım.

GREJ NEDİR?

Ev dekorasyonunda son zamanlarda çok sık kullanılmaya başlanan Grej rengi, sıcak ve soğuk iki tonun bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bir nötr renktir. Asaletin simgesi olan gri ile samimi ortamların vazgeçilmezi bejin birleşiminden ortaya çıkan Grej, evin her köşesinde hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar. 

GREJ HANGİ DEKORASYON TARZLARIYLA UYUMLU?

Sıcak bej rengi ve soğuk tonlu grinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan Grej, neredeyse her renkle uyum sağladığı için tüm dekorasyon stillerinde rahatlıkla tercih edilebilir.

Eğer Grej rengini ana renk olarak kullanmak isterseniz; Bali dekorasyon stilinde yoğun ölçüde tercih edebilirsiniz. Sakin renklerin ve doğallığın ön planda olduğu Bali dekorasyon stilinde grej rengini açık renk gruplarıyla kombine edebilirsiniz. 

Grej aynı zamanda modern tarz dekorasyonlarda ve rüstik dekorasyonda da harika bir uyum yakalamaktadır. 

GREJ RENK SALONLARDA NASIL KULLANILIR?

Grej renk, salonların her köşesinde rahatlıkla kullanılabilecek bir renktir. Grej renkli mobilyalara salonunuzda yer vererek kullanacağınız detaylarda özgür davranabilirsiniz.

Dilerseniz aynı renk tonuna uyum sağlayacak dekoratif ögelerle bütünselliği yakalayabilir ya da detaylarda canlı ve parlak renkler kullanabilirsiniz.

Grej renkli tekstil ürünlerine yer açarak ufak detaylarda büyük dokunuşlara imza atabilirsiniz. Koltukların üzerine yerleştireceğiniz örgü battaniyeler ya da yemek masalarının üzerine sereceğiniz örtülerde grej detaylar zarif bir bakış açısı yakalamanızı sağlayacak.

Aynı zamanda aksesuarlarda da grej renkli vazoların içerisine yerleştireceğiniz rengarenk çiçekler yada pampaslar oldukça estetik görünecektir.

Çocuklarda uyku probleminin (Parasomnia) sebepleri nedir? Çocuklarda uyku problemine çözümler

İLİŞKİLİ HABER

Çocuklarda uyku probleminin (Parasomnia) sebepleri nedir? Çocuklarda uyku problemine çözümler
2022 Umre kayıtları ne zaman başlıyor? 2022 Umreye gitmek için gerekli belgeler nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

2022 Umre kayıtları ne zaman başlıyor? 2022 Umreye gitmek için gerekli belgeler nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 1

Semiha Sor 8 ay önce

Aradığımherşey var gibi gözüküyor beğendim yalnız biz ev hanımıyım ne yapa biliriz boş vaktimiz cok para kısıtlı oylanacak bireyler bulur sanız sevinirim