Bu soruları cevaplamadan saçlarınızı kestirmeyin!

13 Eylül 2017, 09:27
Bu soruları cevaplamadan saçlarınızı kestirmeyin!

Aniden karar vererek yapılan saç rengi ve modelinin kısa sürede geri dönüşü olmaz. Radikal bir karar vererek saçlarınızı değiştirmeden önce bu 6 soruyu kendinize sorabilirsiniz.

İşte saçlarınızda değişim yapmadan önce kendinize sormanız gereken 6 önemli soru...

Saçımı çok sık topluyor muyum?

Saçlarınızı çok kısa kestirmek istiyorsanız bu sorunun cevabından emin olun. Eğer gün içinde saçlarınızdan rahatsız olarak topluyorsanız ya da toplu saçı kendinize yakışıtırıyorsanız, çok kısa saç modellerinde uzak durun. 

Saçım için ne kadar zaman harcıyorum?

Kakül kestirmeyi düşünüyorsanız, bu soruyu kesinlikle kendinize sorun. Eğer saçlarınıza fazla zaman ayırmıyorsanız, kakül tarzı saç modellerini tercih etmeyin. 

Değişime hazır mıyım?

Bir anlık hevesle saçlarınızda köklü bir değişim yaptırmayın. Eğer uzun zamandır bir değişim istiyorsanız, değişime hazırsınız demektir. 

İstediğim saç modeli gerçekte var mı?

İstediğiniz modelin gerçekte kullanıldığından emin olarak araştırma yapın. Kuaföre giderken de bulduğunuz görselleri yanınızda bulundurun. 

En beğendiğim saç rengim neydi?

Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız, bundan önce yaptırdığınız saç renklerini düşünerek karar verin. 

Yılın çoğu zaman tenim ne renk?

Yanık tende güzel duran bazı renkler açık tende o kadar da güzel durmaz. Bu sebepten saç renginize karar vermeden önce yılın kaç ayında yanık bir tende olduğunuzu düşünün.

KAYNAK : HAYAT KOLAY

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar