Saçların seyrekleşmesi günümüzde genç ve yaşlı pek çok kişinin başına gelen bir sorundur. Cansız saçlarınızı gürleştirmek için bitkisel şampuanlara tonlarca para harcamanıza gerek yok. Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız evde kolayca uygulayabileceğini bu bitkisel çözümlerle ince telli saçlarınızla "artık" gurur duyacaksınız!

Dökülen, seyrekleşen saçlar, doğru bakımlar yapıldığında hızla gürleşebilir. Gürleşmenin yanı sıra saçlarınız eskisinden çok daha güçlü ve sağlıklı bir hâle gelebilir. Saçlarınızın güçlü uzamasına olanak tanıyan bazı yöntemler, hacimli ve sağlıklı görüntüler de ortaya koyar. Bu da saçlarınızla ilgili problemlere veda etmenize imkan tanır. Peki, bu problemlere nasıl veda edilir, seyrek saç nasıl gürleşir? Düzenli olarak saçlarınıza yaptığınız bakım işe yaramıyor ve saçlarınız hala cansız gözüküyorsa sizlere vereceğimiz yöntemler ile saçlarınızı kısa sürede hem güçlendirip hem de gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERSaçınızı ne sıklıkla kestirmelisiniz? Düzenli saç kestirmenin faydaları

Yüksek ısıveren saç şekillendiriciler, genellikle saçları daha dolgun göstermek için kullanılsa da aslında saçları zamanla daha çok seyreltir. Bu nedenle ısı kullanımını azaltmak saçların gürleşmesi için oldukça önemlidir. Belirli aralıklarla saçları kestirmek, saçların güçlenmesini sağlamak açısından oldukça önemlidir.

İLİŞKİLİ HABERSaç dökülmesine karşı en etkili yöntem nedir? Saç dökülmesini durduran maske tarifleri

EVDE SAÇ GÜRLEŞTİREN 3 KARIŞIM

1-SİRKE İLE HAZIRLANAN KARIŞIM

2 yemek kaşığı elma sirkesi ,4 yemek kaşığı su, 5 damla bitkisel yağ (lavanta, biberiye, nane, limon olabilir.) karıştırın. Daha sonra ağzı sıkıca kapanan bir şişeye koyup çalkalayın. Dilediğiniz gibi saçınıza uygulayabilirsiniz.

2-HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KARIŞIMI

1 yemek kaşığı kakao yağını benmari usulü eritin. Soğumadan içerisine 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı, 1 yemek kaşığı Hint yağı, 1 yemek kaşığı jojoba yağını ekleyin.

Banyodan yarım saat önce saçınıza sürüp bekleyin. Ardından saçınızı tarayarak duş alabilirsiniz.

Not: Eğer koku rahatsız ederse bone takabilirsiniz. 

3- AVAKADO VE MUZ KARIŞIMI

1 adet orta boy muz, 1 avokadoyu robottan geçirin. İçine Hindistan cevizi yağını ekleyin. Saçınızın uzunluğuna göre 15-30 dakika bekletin.

İLİŞKİLİ HABER

Yaz gribi nedir? Yaz gribinin belirtileri nelerdir? Yaz gribinden korunmanın yolları...

İLİŞKİLİ HABER

Nasır nasıl geçer? Evde nasır geçiren en etkili kür tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Haşlanmış yumurta diyeti! Yumurta tok tutar mı? Haftada 12 kilo verdiren 'Yumurta' diyeti

BİR YORUM YAPIN 0