Ojenin kalıcılığı nasıl arttırılır?

05 Nisan 2018, 07:28
Ojenin kalıcılığı nasıl arttırılır?

Ojenin düzgün sürülmesi kadar kalıcılığı da önemlidir. Fakat bazen çok dikkat ettiğiniz ojeniz de bozulabilir. İşte ojelerinizin daha kalıcı olması için yapmanız gerekenler.

El bakımına önem veren kadınların vazgeçilmez parçalarından biri olan oje, düzgün sürülmesinin yanı sıra kalıcı olup olmaması da büyük bir sorundur. Özellikle günlük hayatında yoğun olan kadınlar, ojeyi sürdükten sonra 2-3 gün bozulmadan dayanmasını isterler. Dikkat edeceğiniz birkaç püf nokta ile sürdüğünüz ojenin kalıcılığını arttırabilirsiniz.

İşte ojelerinizin daha kalıcı olması için öneriler...

1- NEMLENDİRİCİ KREMLER SÜRMEYİN

Oje sürmeden önce krem sürüyorsanız bunu yapmamaya özen gösterin. Çünkü kremin etkisiyle ojelerinizin kalıcılığı azalacak ve uzun süre dayanmayacaktır.

2- OJENİZİ SÜRMEYİ 3 AŞAMADA TAMAMLAYIN

Oje sürerken mümkün oldukça 3 aşamada sürmeye dikkat edin. İlk önce şeffaf tırnak cilasını tırnaklarınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduğundan emin olduktan sonra sürmek istediğiniz rengi ortadan başlayarak uygulayın ve gerekmedikçe fırçayı kaldırıp tekrar sürmeyin, ardından kuruması için bekleyin. Son olarak iyice kuruduktan sonra bir kat daha ojenizi sürün. İşte bu kadar.

3- TIRNAK KORUYUCU SÜRÜN

Ojenizi sürdükten sonra tırnak koruyucu kozmetik ürününü kullanabilir ve ojenizin kalıcılığını artırabilirsiniz.

4- TEMİZLİK YAPARKEN ELDİVEN KULLANMAYA DİKKAT EDİN

Ojelerin kalıcı olmamasının, bozulmasının en büyük etkenlerinden biri gün içerisinde ellerinizi sert cisimlere temas ettirmenizdir. Mümkün olduğunca ellerinizi sert cisimlere temas ettirmekten kaçının ve temizlik, bulaşık gibi ev işleri yaparken eldiven kullanmaya özen gösterin.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar