Güzellik ürünleriyle daha genç görünmenin 5 yolu

01 Temmuz 2018, 07:25
Güzellik ürünleriyle daha genç görünmenin 5 yolu

Güzellik ürünleriyle daha genç görünmenin yollarını sizler için araştırdık. İşte daha genç görünmek için dikkat etmeniz gereken güzellik rutinleri...

Yaşlanmak her ne kadar kaçınılmaz olsa da bazı güzellik hileleriyle bu durumu yavaşlatabilir ve gizleyebilirsiniz. "Yasemin.com" ekibi olarak, güzellik rutininiz de uygulayarak daha genç görünmenizi sağlayacak önerileri araştırdık.

İşte daha genç bir görünüm için ihmal etmemeniz gereken öneriler:

SAÇ MASKESİ
Parlak görünümlü saçlar kişiyi genç gösteren bir faktördür. Fazla ürün kullanmaktan ya da yaş almaktan dolayı canlılığı ve parlaklığını yitiren saçlar için saç maskesi kullanın. Cansız saç tellerini canlandıran ve saçlarınızı birkaç dakikada parlak görünüme kavuşturan saç maskeleri kullanarak daha genç görünüme kavuşabilirsiniz.

KREM FORMUNDA ÜRÜNLER TERCİH EDİN
Göz farı, allık ya da baz fark etmeksizin kullanacağınız ürünleri krem formunda tercih edin. Toz formunda tercih edilen ürünler yüzünüzde kendini belli ederek, kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur.

KİRPİK KIVIRICI KULLANIN
Yukarı doğru kıvrılan kirpikler hem sizi genç gösterirken hem de gözlerinizin daha geniş ve parlak görünmesine sebep olur. Kirpik kıvırıcınız ile kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra hacim veren bir maskara ile daha kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

SEYREKLEŞEN KAŞLARINIZI DOLDURUN
Zamanla saçlar dışında kaşlar da dökülerek seyrekleşmeye başlar. Daha genç ve sağlıklı bir görünüm için seyrekleşmeye başlayan kaşlarınızı doğal bir görünüm oluşturacak şekilde doldurun. 

DÜZENLİ PEELİNG YAPIN
Cilt zamanla matlaşarak donuk bir görüntüye kavuşur. Bu görüntü daha yaşlı ve sağlıksız görünmenize sebep olur. Düzenli olarak peeling maskeleri yaparak cildinizi ölü deriden arındırabilir, taze ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar