Saç neden şekil almaz? Şekil almayan saçlar için pratik öneriler

Kirli, boyalı ve bakım yapılmamış saçlara şekil verilmesi oldukça zordur. Sizler için saçlarınızın kolay şekil almadığı günlerde yapabileceğiniz pratik önerileri araştırdık. İşte inatçı saçlara yapabileceğiniz pratik öneriler...

Saçın zor şekil alması genellikle esneklik kaybı olarak nitelendirilir. Bu durum her tip saçta görülebilir. Nedeni ise, genellikle, stres, sigara, uykusuzluk gibi sağlıksız bir yaşam ve dengesiz beslenmedir. Sizin canlılığınızı yok eden bu kötü koşullar saçınızı da etkiler. Peki saçın kolay ya da zor şekil almasını sağlayan faktörler nelerdir? Daha yumuşak ve kolayca şekil alabilen saçlara sahip olmak için neler yapmalıyız?  Esneklik kaybının en güçlü çözümü vitaminler ve enerjidir. Vitamin destekli ürünler saç yapısını değiştirmeden saçı besleyecek ve tekrar canlanmasını sağlayacaktır. Uzmanlar uyarıyor; şekil almayan saçlar ciddi hastalıkların habercisi olabilir.

Evde saç nasıl boyanır? Dip boyası gelenler için çözüm önerileriİLİŞKİLİ HABEREvde saç nasıl boyanır? Dip boyası gelenler için çözüm önerileri

Uluslararası yapılan bir araştırmada, kontrol altına alınamayan saçların zihinsel refah üzerinde etkiler gösterebiliyor. Bu etkiler kadın ve erkeklerde özgüvensizlik, sosyal hayata güvensizlik ve yeteneklerini sorgulama olarak şekillenip daha da artabiliyor. Kötü saça sahip olma düşüncesi ise insanların 'akıl' sorgulamasını ortaya çıkarıyor.

Yapılan araştırmalar kişilerin dış görünüşünün benlik saygısının yüzde 25'i oluşturduğunu ortaya koydu. Saç köklerinde ve saç derisinde çıkan egzama, mantar gibi saç rahatsızlıkları çoğu insanın yaşadığı bir sorundur. Saç derisi hastalıkları, alerjiler, stres ve ter bezlerinin çok çalışması gibi sağlık sorunlarından kaynaklı olabiliyor. Bu sağlık sorunlarını göz ardı ettiğinizde daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Yoğurdun saça faydaları nelerdir ve saça nasıl uygulanır? Yoğurt için saç maskesi tarifiİLİŞKİLİ HABERYoğurdun saça faydaları nelerdir ve saça nasıl uygulanır? Yoğurt için saç maskesi tarifi

Bu öneriler saçlarınızı istediğiniz şekle vermenizde yardımcı olacak;

  • Saçlarınızın yıkama aşaması önemlidir. Saçlarınızı iyi analiz etmeli ve şampuanınızı saçlarınıza uygun seçmelisiniz. Şampuanı saçınıza uygularken su ılık olmalıdır. 
  • Saçlarınıza haftada 2 kez besleyici maskeler uygulayarak daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayın.
  • Saçınızı havluyla yıpratmadan kurulayın veya kendi kendine doğal kurumasını bekleyin.
  • Saçınızı canlandıracak köpük ve spreyler kullanın. 
  • Beslenmenize ve uyku düzenine dikkat ederseniz saçlarınızda bu durumdan etkilenir. Bol bol su içerek saçlarınızın gerekli vitaminlerini almasını sağlayabilirsiniz.
Portmanto alırken nelere dikkat edilmeli? Portmanto modelleri nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

Portmanto alırken nelere dikkat edilmeli? Portmanto modelleri nelerdir?
2021 sezonun en trend spor ayakkabıları!

İLİŞKİLİ HABER

2021 sezonun en trend spor ayakkabıları!

BİR YORUM YAPIN 1

Hoca 4 yıl önce

Suda vitamin yokki hocam

Toplam 4 beğeni