Tırnakları güçlendirmek için ne yapılır?

22 Ağustos 2018, 08:17
Tırnakları güçlendirmek için ne yapılır?

Tırnaklarınız sık sık kırılıyor ve bakımsız görünüyorsa yapacağınız bir kaç yöntemle bunların önüne geçebilirsiniz. İşte tırnakları güçlendiren öneriler...

Sağlıklı, güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak ister misiniz? "Yasemin.com" ekibi olarak tırnakların güçlenmesi için yapılması gerekenleri araştırdık.

İşte tırnaklarınızın güçlü ve bakımlı görünmesi için yapmanız gerekenler:

TÖRPÜ KULLANIN

İş ya da spor rutinleri arasında tırnaklarçabuk kırılabilir. Bu nedenle yanınızda her zaman törpü bulundurmayı ihmal etmeyin.

ASTAR OJE UYGULAYIN

Tırnaklarınıza oje sürdükten sonra, astar uygulamayı ihmal etmeyin. Bu adım, ojenizin daha parlak daha düzgün görünmesini sağlar.

ELLERİNİZİ BAKIM TUTUN

Kullandığınız kimyasallardan dolayı elleriniz sertleşebilir ya da tahriş olabilir. Bu nedenle ellerinizi nemli tutmaya çalışın. Kirli bir iş yapmanız gerektiğinde mutlaka eldiven kullanın. Böylelikle tırnaklarınızın kırılmasını ve kirlenmesini önlersiniz.

DÜZENLİ BESLENİN

Tırnaklarınız, keratin adındaki proteinden oluşur; dolayısıyla beslenme düzeninizde değişiklikler yaparak tırnaklarınızı iyileştirebilirsiniz. Günlük düzeninize biyotin, E vitamini, balık yağı gibi vitaminler ve takviye maddeler; fasulye, balık ve kuruyemiş gibi protein zengini gıdalar ekleyin.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar